| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 8:35 Заглавие: DVD "Bluesky DV900" |
|
|
Здравейте!
Проблемът на това ДВД е следният:
При включване дисплеят светва след около минута - две, започва да чете диска, но изображението е раздвоено по вертикал, все едно четните и нечетните редове правят два отделни образа, изместени по вертикал на около четвърт от екрана, по същия начин са и индикациите на ОSD. Изображението не е цветно, но това може и да е вторичен ефект от дефекта.
Проверих захранващите напрежения - в норма са.
Нямам идея къде да търся повредата и моля за съвети.
Благодаря! _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 8:53 Заглавие: |
|
|
Те напреженията в норма ама вземи посмени малко електролитите в захранването _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 8:55 Заглавие: |
|
|
Това беше първото, което съм направил _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 10:02 Заглавие: |
|
|
| Дали не е включена функцията Pscan ? Или е превключен видеоизхода ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 10:25 Заглавие: |
|
|
Нямам дистанционното на ДВД-то, но мисля, че не е на Pscan. А какво означава да е превключен видеоизхода? _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 10:33 Заглавие: |
|
|
| E трябва дистанционно и да влезеш в настройки на видео. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 10:36 Заглавие: |
|
|
Ще го поискам от клиента и ще опитам. Благодаря! _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 11:51 Заглавие: |
|
|
за проба може изтриеш еепрома -може да се оправи _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 12:11 Заглавие: |
|
|
| щом вкючва след минута трябва да се поиграе с духалката |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Elmech Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 119 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пет Апр 21, 2006 12:46 Заглавие: |
|
|
| Би трябвало да са електролити според твоето описание. Ако имаш осцилоскоп виж по- големите кондензатори по основната платка . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|