| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 15:45 Заглавие: Питане за ALTUS |
|
|
Колеги имам лек проблем с този ALTOS модNR7yk.STW2112b,ST6387B1 мисля че е шаси 12.1 на BEKO.Смених му кинескопа и сега образа е леко разширен по хоризонтал.Нямам сервизен пулт защото разбрах, че в сервиз се влиза само с сервизен пулт.Проблема е че T.V.то е на тъщата и си го иска довечера.Въпроса ми е временно докато си намеря серв. пулт мога ли да въведа някакво съпреотивление последователно на хор. развивка.Някои правил ли го е, че там не ми се експериментира защото е опасно а звяра си го иска довечера.Боже ,какво ме стигна по празниците  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:03 Заглавие: |
|
|
Щом е толкова на зор работата, да ти се намира под ръка универсален на Pilot?
Още нещо, на сервизния пулт има само регулиране на H-позицията, та да не би проблема да е по-друг? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:09 Заглавие: |
|
|
| Не съм запознат със сервиза на този модел,но искрено се съмнявам да успееш да промениш размера от там.По скоро опитай със стойността на С554-390н примерно с 330н и с 470н.Ако този С554 беше след хор. бобина увеличението му щеше да ти намали размера.Провери и С553-1м/160v да не е изсъхнал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:10 Заглавие: |
|
|
Доколкото разбрах е разширен по хоризонтал,пробвайте да да намалите кондезатора между К-Е на хоризонталния транзистор с 1 нанофарад..Между другото не мога да твърдя 100%,но в сервиза не си спомням да се регулира хоризонталния размер. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:35 Заглавие: |
|
|
Щом е на тъщата смело намали кондензатора между колектора и емитеа на краиният.Мисля,че е 8.2нф спадай най-много до6.8 пак трябва да е на 1600в.Е малко сменя режима на ТХО а от там и на киното,но нека и е на ТЪЩАТА  _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:38 Заглавие: |
|
|
Свържи една бобина с феритна,регулируема сърцевина-последователно на бобината за ХО.С въртенето на сърц.,ще постигнеш желания размер.Сечението на проводника на допълнителната бобина да е възможно по голямо,за да не прегрява.
С активно съпр. не става.
P.S.С промяна на стойността на демпф. конд.,може да се променят стойносттите на втор. напр. от ТХО,и да нарушиш други режими. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:45 Заглавие: |
|
|
Не барай кондензатора емитер-колектор,пък бил той и на тъщата-щото може утре пак да цъфне с гръмнал транзистор.Най-удачно е ако има бобинка последователно на ОС с рег.сърцевина-леко да я врътнеш навътре,докато свие.Ако ли няма може да сложиш последователно на ОС едно малка бобинка и да я подбереш набържа та да стане горе долу Ок или да хванеш една и да поразвиеш навивки докато стане ОК или със сърцевина и да въртиш.
И в краен случай-увеличи кондензатора последователно на ОС.
P.S.Писали сме едновременно с Хелиос за едно и също-  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 16:51 Заглавие: |
|
|
Мнението на helios ми се струва най-доброто,но е малко по-трудоемко,пробвайте с индуктивност от руски телевизор.С промяната на кондезатора както Ви дадох съвет може да се промени малко и вертикалния размер,но просто пробвайте резултата може да е задоволителен,а и става много бързо. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 17:08 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | Мнението на helios ми се струва най-доброто,но е малко по-трудоемко,пробвайте с индуктивност от руски телевизор.С промяната на кондезатора както Ви дадох съвет може да се промени малко и вертикалния размер,но просто пробвайте резултата може да е задоволителен,а и става много бързо. |
Дима,с теб в момента говорим за почти едни и същи неща.Само,че демф., ако се увеличи,вероятно изобр. ще стане малко по бледо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
chwr Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 17:11 Заглавие: |
|
|
| С окъсяване на пинове 10 и 17 от дистанционното му няма ли да се влезе в сержизен режим? Зависи от чипа все пак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|