Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Много странно?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 22:08    Заглавие: Много странно? Отговорете с цитат

На 21.09.2004г.в22.50ч.подадох за ъплоуд един файл/2МВ/и за 7 мин.
се получи трансфер от 120МВ към IP:192.168.0.1
Въпроса ми е към админа:
СЛУЧАЙНО ли е това и има ли някакво обяснение?
Ако има възможност проверете логфайла за периода и изяснете ситуа-
цията.При необходимост мога да изпратя моето IP по емайл.
Моля да ме освободите от лоши мисли Mad
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Сеп 22, 2004 9:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен за съжаление също ме навяват лоши мисли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Сря Сеп 22, 2004 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Предварително искам да кажа че не съм в час с тези неща но "подавам" идея защото на мен ми се е случвало.Преди време използваха моя IP адрес като "преходна станция" / така ми обясниха не твърдя че съм прав/ . Момчетата ми обясниха че това се правило за да остане истинския истинския адрес скрит. Информацията преминавала през няколко поста преди да стигне до местопредназначението.Така за един ден се събираше входно изходен трафик над 650М.Аз така и не усещах освен че скороста на нета ми падна доста.Оправиха нещата сменяйки някакви кодове при тях.
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 22, 2004 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Изясни как си вързан към интернет. Обикновено това IP се дава на вътрешна мрежа между няколко компютъра.
Прегледах малко логове по форума. Излизаш през xxx.137.61.nnn където nnn е примерно от 132 до 171. Проблемът е в твоята мрежа. Накачени сте по няколко човека, да не кажа стотици на 1 IP. По мрежата сигурно има много безработни хлапета, които крадат трафик. Надявам се че имаш антивирус и Firewall. Другото, което ми идва на идея е по това време да си теглил нещо голямо, примерно филм от вътрешна мрежа и доставчика ти да не е могъл да раздели вътрешния от външния трафик. При всички случаи проблема е в доставчика и ако не постигнете споразумение, поискай реално IP.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж


Последната промяна е направена от Филипов на Сря Сеп 22, 2004 11:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Сря Сеп 22, 2004 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Изясни как си вързан към интернет. Обикновено това IP се дава на вътрешна мрежа между няколко компютъра.

Вързан съм с радиомодем.Най напред предположиха че някой се е закачил към моя модем но после когато отидахме при тях / познаваме се и не е проблем / се оказа че адреса към които отивад данните е извън България , а също и адреса от който идват данните. отново подчертавам, че това е по тяхните приказки.Сменяха кодове и при тях , и при мен.От цялата история се оказа че страдаме всички Smile И аз плащам за трафика и те Smile От целия трафик влезнал и излезнал разликата беше около 10-15 М .
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamensl
Site Admin


Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
На 21.09.2004г.в22.50ч.подадох за ъплоуд един файл/2МВ/и за 7 мин.
се получи трансфер от 120МВ към IP:192.168.0.1


Не мога да разбера дали смятате че проблемът идва от някой от сървърите които поддържам ?
Ако това е така, мога да ви уверя, че изпращаме email само на хора, заявили желанието си за това и то през наши сървъри.
Посоченото IP:192.168.0.1 е невалидно - което означава че е във вашата вътрешна мрежа и дори и да искам, нямам достъп до него

Поздрави Пламен Славов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за изяснението.Тъй като съм в LAN ,явно има някой,който се възползва от отварянето на порта за ъплоуд.Ще търся проблема при моя провайдер.
BR
Boiko
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
и за 7 мин. се получи трансфер от 120МВ
Едва ли твоят доставчик ти осигурява толкова бърз международен интенет (сървърът на файлообменника е в USA), то сигурно и за цялата ви мрежа няма толкова, та сигурно не може да раздели вътрешния от междунатодния трафик. Изяснете се.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 18:41    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Филипов, човекът иска да каже чи други теглят с неговото IP
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Филипов"]
Цитат:
Изяснете се.

В предния си пост благодарих за изяснението и с това смятам темата за приключена.
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov