Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

светлинно/лазерно предаване на ethernet сигнали
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
danov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 9:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж http://ronja.advel.cz/, но за 10MBit. Има и цялата информация за проекта - схеми, платки, ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И ако наистина стане за 130 лв както пише на сайта... трябва да подкараме сериино производство Smile
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 3:45    Заглавие: Dabe Отговорете с цитат

cvetomirconev написа:
И ако наистина стане за 130 лв както пише на сайта... трябва да подкараме сериино производство Smile

И какъв е смисъла при положение че има вече толкова евтини на 2,4GHz дори са 54МБ и като надеждност със сигурност ще са доста по добре.
Това дето пише че не му действа времето си е пълна измама.
То дори на обикновенните деиства камо ли на тези дето му трябва 100% видимост.
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти колко време си се занимавал с тия на 2.4Ghz? Да не мислиш, че там не ти трябва пряка видимост и времето не влияе?

Най-голямото предимство на тези устройства е очевидно. Връзките са стриктно точка до точка, т.е. няма никакви интерференции от съседни канали. Отпада един огромен проблем - а именно разпределението на честотите.

Ако това не е предимство, здраве му кажи.

Друг важен момент е, че с повечко пари може да стигнеш и до 1,5Gbps - нещо невъзможно с нелицензирано радио. Даже и за лицензираното си мисля, че ще видят зор.
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 11:13    Заглавие: Отговорете с цитат

като се замисли човек ако в едно такова устройство се ръгне оптичен кабел то ще си стане чист медиа конвертор Smile но за да стане това ще иска още доста работа срванено с цените ... май не си заслужава Smile мисля че в случая ако човека държи да прави пренос с лазер може да раглоби един оптичен медиа конвертор Smile информативно Laughing Laughing Laughing
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 16:46    Заглавие: Отговорете с цитат

sheki написа:
... ако човека държи да прави пренос с лазер може да раглоби един оптичен медиа конвертор Smile информативно Laughing Laughing Laughing

чисто информативно - да, но между двете среди за пренос има много различия от гледна точка на мощност и фокус. В конкретната ситуация при целта да се мине тънко, т.е. да не се плащат такси за кабелите, задачата е нерешима. Устройство, което върши някаква работа е на цена колкото наема на каналната мрежа за 30 години сигурно.
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

И разбира се за там където няма канална мрежа Smile
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Радослав_Радев
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 03 Юли 2006
Мнения: 6
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми смятам да пробвам това с 10мегабита само да ми минат кандидатстудентските изпити ....
Имам и някой идей за тунинг.
Иначе идеята си е добра, в моя случай имам да покривам разстояния не по-вече от 100 - 120 метра. Единственото което ме притеснява е дисперсията по време на дъжд, и топлите въздушни маси. А относно мъглата това не ми е проблем понеже квартала (жк. Владиславово Варна) е на ветровито и сравнително високо място => мъгла не съм виждал от 2-3 години тука.
Благодаря на всички за помощта. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Радослав_Радев написа:
Ми смятам да пробвам това с 10мегабита само да ми минат кандидатстудентските изпити ....
Имам и някой идей за тунинг.
Иначе идеята си е добра, в моя случай имам да покривам разстояния не по-вече от 100 - 120 метра. Единственото което ме притеснява е дисперсията по време на дъжд, и топлите въздушни маси. А относно мъглата това не ми е проблем понеже квартала (жк. Владиславово Варна) е на ветровито и сравнително високо място => мъгла не съм виждал от 2-3 години тука.
Благодаря на всички за помощта. Smile


Сега ми стана ясно Smile Още си свободен и затова си решил да се занимаваш с тези неща .. Но ще видим като те приемат и почнеш да учиш Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Нед Юли 23, 2006 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е само дъжда и топлия въздух, те и самите блокове се клатят. Звучи малко невероятно, но преди 5 години мой приятел експериментира със създаването на устройство за пренос на данни с лазерна показалка. Първия проблем е че не може да се спре трептенето на блоковете. Щом си от Варна, вероятно знаеш за студентските общежития на ТУ-ВН, 13 и 18бл. Връзката трябаше да се осъществи между тях, но при закрепването на лазера неподвижно, без никой да го пипа прикрепен към терасата отсрещната страна се оплакват че мърда постоянно с около 1м. Т.е няма как да се центрира в приемника. Друг проблем е ниската честота с която може да се работи, получават се що годе прилични фронтове при честоти до около 20кхз, след което почват да се появяват доста странни картинки на осцилоскопа. Друг проблем е написването на сорса за джаджата. Така че, щом си решил да си загубиш времето...никой не може да те спре. Явно трябва да се мине и по този път.
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals