 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tsarya Активен потребител


Регистриран на: 25 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 18:29 Заглавие: |
|
|
Атан ти къде си учил електроника? Много авангардни методи предлагаш Моля те не говори такива неща, че някой може и да ги пробва... Или поне споменавай като се шегуваш...
А може ли да те питам, ако го вържеш в обратната връзка, как може да си сигурен дали стъпалото може да работи при Кu=<1???
Нещо май ми се струва, че говориш на изуст
P.S. Надявам се да не се впрягаш  _________________ There's never time to do it right, but there's always time to do it again!... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 14:10 Заглавие: |
|
|
Всъщност смятам идеята за добра. При минимален коефициент на усилване 1 звука ще е много слаб така, че може да се приеме за "намелено докрай". Освен това при слушане на ниска мощност ще има дълбока ООВ което може би ще подобри качеството. А и съотношението сигнал/шум трябва да се подобри, тъй като шумовете или смущенията които проникват от друга апаратура ще се усилват колкото самия звук, а в нормалния случай например с потенциометър на входа ти може и да си намалил докрай но като звънне мобилния телефон смущенията пак си проникват със всичка сила. Обаче при варианта с регулиране на ООВ, развали ли се потенциометъра може да стане лошо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ЕхКачество Гост
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 14:28 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com написа: | Всъщност смятам идеята за добра. При минимален коефициент на усилване 1 звука ще е много слаб така, че може да се приеме за "намелено докрай". Освен това при слушане на ниска мощност ще има дълбока ООВ което може би ще подобри качеството. А и съотношението сигнал/шум трябва да се подобри, тъй като шумовете или смущенията които проникват от друга апаратура ще се усилват колкото самия звук, а в нормалния случай например с потенциометър на входа ти може и да си намалил докрай но като звънне мобилния телефон смущенията пак си проникват със всичка сила. Обаче при варианта с регулиране на ООВ, развали ли се потенциометъра може да стане лошо  |
Не забравяйте, че "транзисторното свирене" се поражда основно от твърде дълбоки обратни връзки, от там и динамични, и фазови изкривявания.
Да си сложи един потенциометър на входа и да си свирка, хич да не се опитва да да се прави на експериментатор и да променя параметрите на усилвателя - топлата вода е открита преди нас. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|