| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
XPAHKO Активен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 91 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Юли 25, 2006 11:48 Заглавие: |
|
|
| Симетричният трансформатор се състои от две бифилярно (двужично)навити бобини с импеданс 150 ома.От едната страна бобините са свързани паралелно(75 ома),а от другата последователно(300 ома).Това е разликата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 7:08 Заглавие: |
|
|
| Ето отговор с обяснение , много благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кк Гост
|
Пуснато на: Сря Юли 26, 2006 9:21 Заглавие: |
|
|
| XPAHKO написа: | | Симетричният трансформатор се състои от две бифилярно (двужично)навити бобини с импеданс 150 ома.От едната страна бобините са свързани паралелно(75 ома),а от другата последователно(300 ома).Това е разликата. | Прав си но разликата е огромна - при класическите трансформатори връзката е магнитна докато при балуните от този вид връзката е електромагнитна т.е. ще работят и без магнитна сърцевина но симетрията ще е ужасна. Също така когато симетричната линия е с по-високия импеданс симетрията е по-добра отколкото обратно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SVA-BG Активен потребител

Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 83 Местожителство: Горна Оряховица
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 17:05 Заглавие: |
|
|
| този принцип се ползва ако не се лъжа в телевизорите София 31 входа за антената е 300 ома има траф и влиза 75 ома в тунера |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 17:11 Заглавие: |
|
|
| кк написа: | | XPAHKO написа: | | Симетричният трансформатор се състои от две бифилярно (двужично)навити бобини с импеданс 150 ома.От едната страна бобините са свързани паралелно(75 ома),а от другата последователно(300 ома).Това е разликата. | Прав си но разликата е огромна - при класическите трансформатори връзката е магнитна докато при балуните от този вид връзката е електромагнитна т.е. ще работят и без магнитна сърцевина но симетрията ще е ужасна. Също така когато симетричната линия е с по-високия импеданс симетрията е по-добра отколкото обратно. |
Такъв трансформатор няма. Всички работят с магнитна връзка със или без сърцевина. В случая има сърцевина (феритче).
Обаче доколкото помня имаше и симетрични кабели 240 ома  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Юли 27, 2006 18:52 Заглавие: |
|
|
| andrey1988 написа: | | Ето отговор с обяснение , много благодаря! | Аве човека си намери обяснения,какво разтегате ластици(локуми)
слагам катинара slav4o.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|