Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Слабо напрежение в къщи.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 7:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо вярно не прочетох до тук от всички изказвания.
Проблема ще решиш по следния Начин:

Отиваш в КЕЦ Калояново и подаваш жалба за лошо качество на напрежението.
Само това мога да ти кажа. срока не мога да ти кажа какъв щв бъде.
Върнете се в началото
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 8:57    Заглавие: Hm Отговорете с цитат

gss написа:
Проводниците по стълбовете са поне от 40 години, старите им казват телове. А на мангалите ги смениха и им сложиха халуминий с диаметър поне 10 мм.

Ето това точно ти е проблема , тези стари медни жици са изтънели твърде много и са станали твърде голямо съпротивление въпреки че са от мед .
Затова е нужна подмяна, вземи и ги натовари с електрожен дано да се прекъсне някъде и тогава викаш енергото за липса на ток и ще ги подменят, че те в нащо село ги смениха с алуминиеви преди повече от 25г Confused Rolling Eyes

Anonymous написа:
Нищо вярно не прочетох до тук от всички изказвания.
Проблема ще решиш по следния Начин:

Отиваш в КЕЦ Калояново и подаваш жалба за лошо качество на напрежението.
Само това мога да ти кажа. срока не мога да ти кажа какъв щв бъде.

Подаването на молба може да отнесе и години , това е частник , единствено съда може да го накара да си свърши работата, все пак пари ще трябва да се харчат Very Happy Laughing
Но все пак подай молба но вътре пиши че след изтичане на срока ще има дело,ако не ти отговорят в срок или не те удовлетворява , заведи дело и ги съди за умишлена вреда от некачествена услуга .
Върнете се в началото
Z*E*W*A
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

moje da sam lud ama sq go merih sus 2-multiceta be6e 350V,ako iskaite vervaite
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Palev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Май 2006
Мнения: 88
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю да не ти липсва 0та.Тогава напр. отива на 380 В.Случва се да прекъсне 0та някъде по мрежата и тогава става олелеееее.Викаи енергото или провери с друг контролен волтмер
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Z*E*W*A
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

ебалиго,вси4ко ба4ка,UPS-a издава странен шум и цъка постоянно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

хехехе стига бе ми то може пък и на двата уреда да са им изтощени батериите. Лампите горят ли като ги пускаш, или поне светят ли силно ?
То разбирам да е ниско напрежението а ти говориш за много високо. Ако е 380 V това се получава ако пуснат две фази и тогава е опасно че удря ток и от нулата т.е. от корпуса на електроуредите. Аз мерих една вечер у дома 1-2 ч. 242 V но повече не стигна ! Това е при положение, че по-принцип е поне 234 V у дома.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

ще спомена един случай кой съм виждал точно на такова повишено захранване ... и така две жилища захранват се въздушно всяко е на отделна фаза но с обща нула от стълба директно .. нулите между двете жилища са вързани добре само че имало лоша връзка между тях и нулата която идва от предния стълб и познайте видях само че една крушка е направо като слънце не знам що не беше игоряла .... ефекта е още по забележим когато се пускат по големи консуматори Smile
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Авг 08, 2006 0:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ефекта може да е обратен понеже в такъв слуай стават свързани последователно на 380 V тогава ако консумацията е еднаква ще получават по 190 V. (явно не е била еднаква). Освен това е нарушено правилото всичко да е занулено поотделно в обща точка (което очевидно важи не само за усилватели). Обаче тогава трябва повече проводник, който не е без пари и тези които са правили въпросното свързване го знаят или просто ги е мързяло да опъват поотделно. Възможно е такава ситуация. При това положение при включване на мощен консуматор например печка напрежението трябва да спадне. Z*E*W*A провери дали е така. И двата уреда ли показват еднакво напрежение ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Вто Авг 08, 2006 8:27    Заглавие: Mda Отговорете с цитат

sheki написа:
ще спомена един случай кой съм виждал точно на такова повишено захранване ... и така две жилища захранват се въздушно всяко е на отделна фаза но с обща нула от стълба директно .. нулите между двете жилища са вързани добре само че имало лоша връзка между тях и нулата която идва от предния стълб и познайте видях само че една крушка е направо като слънце не знам що не беше игоряла .... ефекта е още по забележим когато се пускат по големи консуматори Smile

Не е изгоряла защото не е достигнала 380, ако другия е имал консуматор с малко съпротивление , част от напрежението е върху него , но той почти не е работил, все едно да свържеш котлон и крушка последователно .
Върнете се в началото
Z*E*W*A
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Вто Авг 08, 2006 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
хехехе стига бе ми то може пък и на двата уреда да са им изтощени батериите. Лампите горят ли като ги пускаш, или поне светят ли силно ?
То разбирам да е ниско напрежението а ти говориш за много високо. Ако е 380 V това се получава ако пуснат две фази и тогава е опасно че удря ток и от нулата т.е. от корпуса на електроуредите. Аз мерих една вечер у дома 1-2 ч. 242 V но повече не стигна ! Това е при положение, че по-принцип е поне 234 V у дома.
NO BATTERY,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals