| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 15:10 Заглавие: Siemens- FS231v6 |
|
|
Проблема е че през около месец му горят TEA5101B и TDA4680 (по думите на клиента).Телевизора идва от друго място и съпротивлението за захранването +200В към TEA5101 беше сложено 2.2ома ,а в подобни схеми е около 220ома.Възможно ли е да са горели заради това съпротивление или може кинескопа да прави "магарии"?
Шасито е на Grundig ,но незнам точно кое точно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 15:53 Заглавие: |
|
|
даи повече инфо . ако кинескопа е филипс29 инча наи вероятно е тои . _________________ 0882 077 996 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 15:54 Заглавие: |
|
|
Това трябва да е шаси CUC5511.
Съпротивлението за което говориш е 470 Ом-а. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 16:59 Заглавие: |
|
|
Ако кинескопа е A59ESF... или A68ESF демек плоските на Филипс-на 99% да не кажа 100% проблема е в него. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 17:31 Заглавие: |
|
|
| Кинескопа е A66EAK 22X01 на Филипс.А съпротивлението сложих 1к.ом за по сигурно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 17:57 Заглавие: |
|
|
Ако кинескопа е Френски гаранция в казана. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 18:17 Заглавие: |
|
|
| Немски е кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 19:24 Заглавие: |
|
|
| GOSHO написа: | | Немски е кинескопа. |
Хм "Made in Germany"??,в огромната си част ги правят във Франция и са най-зле,по-рядко в Белгия и Холандия-въпросните са много по-здрави от лично наблюдение и много рядко във Италия.Много рядко съм виждал Филипс кинескоп,правен във Германия и нямам наблюдения колко надеждни са.
Както и да е,почукай все пак леко по шийката накинескопа да видиш дали случайно няма да окъси и да ти даде ярък екран с обратен ход във някой цвят-ако стане така-работата е ясна.
Ако ли се държи стабилно-остави го с този резистор да поработи,ако не направи проблем-връщай така на клиента пък то времето ще си покаже.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Сеп 05, 2006 8:58 Заглавие: |
|
|
Днеска го пуснах да работи и след пет минути така изчатка от ТХО-то чак уреда ми изключи.Този път изгоря само ТДА4680.А иначе нито се чуваше някакво "цвърчене" нито озонираше.Чак после като го обиколих с отверка се видя ,откъде е пукнато.А защо изгарят точно тези двете интеграли....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Сеп 05, 2006 9:56 Заглавие: |
|
|
Щото явно си намира път към маса разряда някъде през тях по жиците-пак добре че е станало пред тебе та си го видял и че не е проблема в кинескопа. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|