 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Сеп 07, 2006 20:30 Заглавие: |
|
|
| Следя темата gelkov но изискванията ти стават големи и бих ти предложил щом няма да е с ПИК процесор защо не ползваш ЦАП. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Сеп 07, 2006 21:41 Заглавие: |
|
|
| gelkov написа: | | Тая схема всеки ученик в техникум може да я състави - лампата изгасва изведнъж след време зададено от времезадаващата верига - идеята е лампата да изгасва постепенно т.е. падът на напрежение върху крушката да спада постепенно от 12В до 0В |
И мелодичен женски глас да предупреждава че ще стане тъмно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 10:29 Заглавие: |
|
|
От бензиностанците Еко има едни за 8лв.Сменя6 кондезатор4ето вътре от 47мф на 22мф и вече ти свети 10сек след затварянето Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 19:12 Заглавие: |
|
|
Сега си го измислих- коментирайте _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 16, 2006 15:40 Заглавие: |
|
|
Много благодаря! Схемата така направена не заработи, но пък ми даде идеята да използвам лампата като част от RC веригата -махнах съпротивлението и заработи, а и от диода няма голям смисъл, но като цяло работи, естествено не като с ЦАП, но прилично... времето през което лампата изгасва постепенно се определя от кондензатора и от самата лампа. Благодаря много! Закривам темата _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|