 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 19, 2006 20:12 Заглавие: |
|
|
Ако изправителя се направи еднопътен, а не Грец, и филтровия кондензатор се оразмери, така че долът (обратното на върха) на пулсациите да пада до 5В при 400мА ще се облекчи значително разсейването на стабилизатора. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
getzata Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 473 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 17:24 Заглавие: |
|
|
Него го направих - няма никакъв проблем - работи си перфектно и ми свърши работа - само малко играчка е докъто се настрои делителя, но с едно тримерче закова на 3 волта
 _________________ Всичко е ток и жици... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 17:57 Заглавие: |
|
|
| getzata написа: | ...само малко играчка е докъто се настрои делителя, но с едно тримерче закова на 3 волта
|
Делителя се смята и го пише във всеки един Datasheet на схемата.
Vout=1,25*(1+R2/R1)+Iadj*R2.
Тока Iadj. е по-малък от 100uA, така че това събираемо за груби сметки може да го изключиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|