| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mran Нов потребител

Регистриран на: 12 Юни 2006 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 0:36 Заглавие: Руски транзистор ?? |
|
|
Не мога да намеря информация за 2 руски транзистора с корпус КТ-13
( ето линк с корпуса http://cso.lv.ukrtel.net/members/docs/electronics/reference/semi/Tranzistor/tranz-korp.html - под номер Т-11 ). Корпусите са оранжеви.
Единия е означен:
______
| --Б-- |
| X D |
а другия:
_______
| --Б-- |
| 9010 |
Ще съм благодарен и ако някои сподели къде мога да търся подобна информация ( за стари руски транзистори и диоди ) в интернет.
Благодаря предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 6:59 Заглавие: |
|
|
Потърси справочника на Атанас Шишков "Транзистори и диоди"
Според мен става въпрос за КТ315 _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 7:11 Заглавие: |
|
|
Това или това.
Различават се само по начина на маркиране (положението на надписа) и типа на проводимост естествено.
Не ти ги препоръчвам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 7:42 Заглавие: |
|
|
Японските С1815 (n-p-n) и А1015 (p-n-p) стават идеално. Пасват и по разположението на крачетата. Остава сам да определиш какъв тип са твоите транзистори. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|