| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Съб Окт 28, 2006 19:41 Заглавие: |
|
|
При мен има изолатор преди модема , но той има пряка
връзка (нула ома) по ширмовките вход-изход
и няма омическа връзка между жилата вход-изход!
А може би е дефектен? Не знам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Окт 29, 2006 7:44 Заглавие: |
|
|
не е изолатор - режекторен филтър е тва до модема  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Нед Окт 29, 2006 8:35 Заглавие: Да бе да |
|
|
| After_Dark написа: | не е изолатор - режекторен филтър е тва до модема  |
Точно пък до модема забрави да е режекторен филтър , кой знае кой самоук техник е сътворил някоя велика глупост.
1. Изолатора по правило се слага на входа след общия насочен отклонител на всички устройства в къщата !!!!!
2. Така наречения филтър се казва HIPASS филтър който дава късо на честоти от 0 до 60-80 MHZ , обикновенно обратния канал на модемите се прави между 20-60MHz и на модема там е изключено да се сложи защото ще спре да работи, този филтър се слага на всеки телевизор или на общия вход на всички телевизори, защото междинната честота и всички смущения породени от нея са в този диапазон и целта на филтъра е да ги спре да се връщат обратно в кабелната и да пречат на кабелните модеми !!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamamis Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 31, 2006 22:59 Заглавие: |
|
|
| Помага защита от мълния на фирма "Соно". Тя ги разделя галванично. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Окт 31, 2006 23:09 Заглавие: |
|
|
| nepamamis написа: | | Помага защита от мълния на фирма "Соно". Тя ги разделя галванично. | Нищо не може да помогне срещо мълния само си давате парите.И да не разсърдя някой но тази тема съвсем се изшпленти  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Чет Ное 02, 2006 20:02 Заглавие: |
|
|
| Ако темата беше лоша, едва ли щеше да събере толкова мнения! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Пет Ное 03, 2006 9:21 Заглавие: Mda |
|
|
| Цеков написа: | | Ако темата беше лоша, едва ли щеше да събере толкова мнения! |
Въобще не е лоша , много е полезна даже .
Но бих казал че единствената защита от мълния си остава момента с изключването на кабелите , дърпаш щепсела и кабелната от телевизора и чакаш да премине
Както каза някой ако е директно попадение нищо няма да те спаси, на хората им горят печките и бойлерите вие се кахърите за един телевизор или пък комп  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стенли Гост
|
Пуснато на: Пет Ное 03, 2006 11:15 Заглавие: |
|
|
| Точно така от мълнията няма спасение, става въпрос за високоволтов разряд който се разпространява даже по изолатори. Аз обаче нищо не предприех за зануляване доставчика ми каза че е нормално да има такова напрежение и то не е опасно, дано е прав. пък и години наред нямам повредено устройство. Пази боже. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|