Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

търся помощ за телевизор 100hz Sharp

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
naskom
Гост





МнениеПуснато на: Пет Яну 02, 2004 14:10    Заглавие: търся помощ за телевизор 100hz Sharp Отговорете с цитат

имам телевизор Шарп модел 70es-14s 100hz 29" внесен от Германия.Телевизора беше с изгорял краен транзистор BU2525AQ.-смених го и премерих всичко друго ,нямаше друга повредена част,след като го пуснах светваше диода от пред зелено след това оранжево и не можеше да тръгне ,оказа се че чипа на единия канал на звука беше изгорял итовареше телевизора.Давах го на ремонт в квалифициран сервиз и те ми казаха че е кинескоп.Телевизора е на не повече от 2 години а кинескопа е philips A66EAK071X44. След като смених чипа за звука телевизора тръгна да работи почти перфектно, но след около10-12мин. изгасна и изгора краиния трнз.без видима причина ,заедно с ценер на 47волта за корекциите .Смемених транз. иотново го включих и след 10-12 мин. или изгасне или изгори транз.Сложих друг подобен кинескоп с неговата си отклонителна,но същата работа .Температурата на транз. ми се струва че е нормална,загрява бавно но може да се държи с ръка.След няколко проби и имервания изгоря транзистора а сега тръгва но излиза бял сви екран с говор и обратен ход.Моля помогнете ако някой може!
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Яну 02, 2004 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Искаш ли схема?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Яну 02, 2004 17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

По вероятно проблема ти да е за ТХО така както разказваш, често се среща при моделите на Sharp и Philips но е относително по какъв начин изгаря транзистора. Ако преди да изгори се чуе леко разсинхронизиране на честотата на ГХО-то може да се приеме че проблема е в самото ГХО. Така обаче както казваш че транзистора много грее ако е оригинален то тогава проблема ти е без да се чудиш в ТХО-то. За това че в момента тръгва с обратен ход на бяло поле не е много добре, вероятноста е че Screen на ТХО може окончателно да е здал багажа или IC-то което се грижи за видео RGB. Успех от мен е това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Яну 02, 2004 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Има една шепа електролити в тези Шарпове, които трябва да се сменят, особено в двуполярните захранвания на вертикалното, звука и H драйвера.
За белия екран виж захранването на видеоусилвателите.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
naskom
Гост





МнениеПуснато на: Съб Яну 03, 2004 14:00    Заглавие: може би ще ми бъде от полза Отговорете с цитат

ако можеш изпрати ми я на имейла
много ще ти бъда благодарен,а може и аз да ти помогна с нещо
благодаря!
[email protected]
Върнете се в началото
plamensl
Site Admin


Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пон Яну 05, 2004 9:09    Заглавие: Отговорете с цитат

http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=872

http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=873
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naskoni
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 180
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2004 2:56    Заглавие: може ли някой да ми го направи Отговорете с цитат

някой който е сигурен че може да ми го направи,а не да се учи на него
естествено срещу заплащане.Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2004 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако naskoni и naskom са едно и също лице напиши откъде си (най - добре в профила) Idea
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov