Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

помощ за DC-DC регулатор
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2006 19:13    Заглавие: Re: Mda Отговорете с цитат

tropper написа:
Shtur написа:
Точно това ще стане ако не е направено със добри защити каквито може да се направят с TL494 , без нищо не я слагат точно в компютърни захранвания Very Happy ....

Тц!
494-ката няма нищо общо с транзиентите от входа и въобще няма как да успява да се справи с тях.
Слагат я в компютърните, не защото е най-добрата, а защото е най-старата и евтина. Има къде-къде по съвременни решения, особено когато става въпрос за управление на МОСФЕТ, токови защити и прочие, но да не навлизаме в излишна полемика...

Arrow Във всички случаи смятам и аз че захранването трябва да е трансформаторно.
Лошото е че мощността е голяма на малко входно напрежение и затова трябва да е прав преобразувател - push-pull , иначе обратния (flyback) доста по-добре се справя с изчистването на тия шумове заради 180 градусовото дефазиране.

Arrow Има едни варистори за 12В специално маркирани като "AUTO". Някакви наблюдения върху тях имате ли?

Тц ама друг път , явно си много зле по тази част, малко попрочети за импулсните захранвания и тогава ще говорим .
Слагай варистори и после ще приказваме като влезеш финансово назад за няколко КОмпа дано земе че ти доде малко акъл поне тоигава.

П.С.
Разликата от TL494 и така наречените модерникато цена е незначителна за да влияе на цента , дори с новите е по евтино защото всички съпротивления са вкарани в чипа за да е по евтино , нещо ти куца логиката.
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 13, 2006 21:02    Заглавие: Re: Mda Отговорете с цитат

Shtur написа:
Тц ама друг път , явно си много зле по тази част, малко попрочети за импулсните захранвания и тогава ще говорим .
.....
П.С.
Разликата от TL494 и така наречените модерникато цена е незначителна за да влияе на цента , дори с новите е по евтино защото всички съпротивления са вкарани в чипа за да е по евтино , нещо ти куца логиката.


Давай малко по-спокойно, ако обичаш.
И освен това е полезно да обмисляш какво пишеш.
Ако ще спорим без да се изслушваме с теб очевидно темата няма нужда да се продължава.
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals