| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Ное 13, 2006 18:48 Заглавие: |
|
|
| DJ Niko написа: | | sheki написа: | ето една схема .. с един небезизвестен стар чип 723 |
В тая схема не разбрах чипа ли сужи за "термостат" който се слага на радиатора?  |
терморезистор означен с Т .. 4,7к към маса  _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Пон Ное 13, 2006 23:43 Заглавие: Охлаждане |
|
|
| Сега се сетих, че има една добра със вградена защита, но не регулира оборотите на вентилатора. Виж в предните броеве на списание Младконструктор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Ное 14, 2006 1:14 Заглавие: |
|
|
| Предните. Кои по-точно? Това списание не се издава от години. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Вто Ное 14, 2006 15:23 Заглавие: Охлаждане |
|
|
| MK 2/2000 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 15, 2006 17:38 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Тази схема само ще регулира оборотите, но няма да изключва вентилатора. |
По скоро обратното! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamamis Гост
|
Пуснато на: Сря Ное 15, 2006 19:53 Заглавие: охлаждане |
|
|
| Има ли диод свързан паралелно на бобината на релето ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 16, 2006 21:58 Заглавие: |
|
|
Диод не се слага паралелно на бобината на релето, а м/у колектор и емитер на управляващия го транзистор. Да има.
От къде мога да намеря термореле на 55 градуса? И каква е цената ориентировъчно? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Чет Ное 16, 2006 22:04 Заглавие: |
|
|
| Хах да, тази схема, която са ти дали на линка съм я правил, но я бях забравил, може да я направиш, лесна е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|