| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 02, 2006 20:22 Заглавие: |
|
|
| Бая дросел ще му трябва за 20А !! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Krasimir Dimitrov Нов потребител

Регистриран на: 21 Авг 2006 Мнения: 39 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Нед Дек 03, 2006 9:09 Заглавие: |
|
|
| Desert Leo написа: | | http://www.aca-vogel.de/DCDC-Converter/8AfromLM2575_en.html |
Ха, ей с това ще поекспериментирам! Мерси на Desert Leo, пък за 20те ампера май наистина са си множко и няма да стане работата, ама ще видим сега с това какво ще изкарам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Desert Leo Опитен потребител

Регистриран на: 02 Яну 2005 Мнения: 212
|
Пуснато на: Нед Дек 03, 2006 17:46 Заглавие: |
|
|
Както беше споменато по-горе - обърни специално внимание на дросела.
Но преди всичко провери дали трансформатора наистина дава необходимото напрежение при натоварване и как се държи като температура, защото се навъдиха ментета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 04, 2006 13:10 Заглавие: |
|
|
| Krasimir Dimitrov написа: | | ...Ха, ей с това ще поекспериментирам!... |
22В траф на празен ход след изправяне май дава около 35В... Схемата е за 12В и за това не са правени ограничения за гейтовото напрежение на драйвера - при тебе ще трябва да се направи.
Освен това е хубаво да стъкмиш и един противотактен драйвер и с него да управляваш IRF540 вместо обратния диод, че иначе диода как ще пече на повече от 2-3 ампера не е истина.
Успех _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Krasimir Dimitrov Нов потребител

Регистриран на: 21 Авг 2006 Мнения: 39 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Пон Дек 04, 2006 20:52 Заглавие: |
|
|
| tropper написа: | .....
Освен това е хубаво да стъкмиш и един противотактен драйвер и с него да управляваш IRF540 вместо обратния диод, че иначе диода как ще пече на повече от 2-3 ампера не е истина.
Успех |
Има едни двоини диоди с общ анод в корпус като на транзистор SR3060 - 30 амп ,60 в. С него дали няма да стане? Ще го лепна и него на радиатора.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 06, 2006 19:00 Заглавие: |
|
|
Средния ток през диода в такъв buck регулатор е ((Uin-Uout)/Uin) * Iout. Ефективния ток, който всъщност прави греенето, е мъничко повече - с около 5-15%. Умножи го по около 0.5В Uf за шоткито при голям ток и си прави изводите..... Все пак ако успееш да ги охлаждаш достатъчно ще стане.... _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Desert Leo Опитен потребител

Регистриран на: 02 Яну 2005 Мнения: 212
|
Пуснато на: Сря Дек 06, 2006 19:43 Заглавие: |
|
|
| Линка беше само като пример как може да се увеличат токовите възможности, но не значи, че е единственото възможно решение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|