| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Дек 08, 2006 18:31 Заглавие: |
|
|
| Според мен 50 вата (синус) ще са ти напълно достатъчни. Освен това може да прочетеш тук http://sound.westhost.com/power.htm за мощността. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
After_Dark Опитен потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2005 Мнения: 474 Местожителство: Бургас
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пет Дек 08, 2006 19:30 Заглавие: |
|
|
А бе нека да прави момчето.Ако я захрани с +/- 35V на 8 Ома таман 50W ще му изкара.Пък като я подкара тъй,да събере парички за голям траф и да вади тези 400,дето са му мерак!И рано или късно ще стигне до ламБите,ама сега му е рано още.Между другото,и аз отдавна и се каня на тая схема,ама все няма време за мен И на 31 KW съм мераклия,ама това ще е доста по-нататък,дано ми стигне времето,отредено ми на този свят  _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 08, 2006 19:45 Заглавие: |
|
|
| Не ми харесва как е направена защитата ,няма да работи като хората или ще ограничава от по-малка мощност. Чудя се също тези TIP транзистори как ще се чувстват при 120 волта на колектора ,когато свири ,щото май са за 100. При 120 волта захранване и 8 ома товар повече от 225 вата няма да изкара посмъртно ,така че данните за 382 вата са силно преувеличени ,все пак и крайните имат някакви загуби ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Дек 08, 2006 21:38 Заглавие: |
|
|
Схемата не е лоша, но за да направим по обстойна преценка, нека kalinskiaaa уточни за какмо му трябва. 400W на канал са наистина много ако смяташ да си озвучаваш къщата. Защитата от късо наистина би ограничила сигнала но това е характерно за всяка такава защита. При товар 2Ω усилвателят ще постигне посочената мощност, както си иска. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalinskiaaa Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005 Мнения: 55 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Дек 08, 2006 22:23 Заглавие: |
|
|
Немисля че е излишно,човек да разполага с резерв от няколко си стотин вата , защото рано или късно се здобива с колони , за които не се намира достатъчно силен усилвател |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Дек 08, 2006 22:46 Заглавие: |
|
|
| kalinskiaaa написа: | Немисля че е излишно,човек да разполага с резерв от няколко си стотин вата , защото рано или късно се
Сдобива с колони , за които не се намира достатъчно силен усилвател |
Ясно,от 2 страници обяснения нищо не си разбрал
Не знам защо си мислиш че повече от 2х200W можеш да пуснеш в домашни условия ..освен ако не живееш в замък де.
Е освен ако не си решил да го ползваш туй чудо и за отопление де-тогава те разбирам.
Както и да е-схемата не е чак толкова лоша-поне ако не друго е простичка,като не хареса предложението ми с QUAD 405-
захващай и прави тая и питай-пък ние с каквото можем съвети ще помагаме.
Успех! _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Дек 09, 2006 8:19 Заглавие: |
|
|
И ако се Здобиеш със 1000W колони трябва да ги слушаш вкъщи, така ли? А ако се Здобиеш с 10000W? Ватовете ли са най важния параметър на един усилвател?
Не искам да ти се бъркам но ако слушаш музиката в къщи, ще чуваш всичко до 50W, над 50W ще трябва да я слушаш у комшиите. Там ще чуваш почти само баса. 400W за джангър са прекалено много, но ти най добре си знаеш. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
daminad Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 189 Местожителство: Somewhere in time
|
Пуснато на: Пон Дек 11, 2006 11:14 Заглавие: |
|
|
Абе колеги вие досега нищо не сте разбрали нека поясня за невежите като нас:
Първо човека е скрит терорист чалгаджия и иска да си направи звуково оръдие и да избие всички метъли по земята.
или второ
Да е доста глух за да не чува до 50 вата.
възможно е и да е егоцентрик с маниякална депресия опитващ да привлече вниманието върху себеси...
самоче доколкото знам манияците го докарват с доби дела...
абе може нашия човек да иска да го кълнат съседи и съседки...
има и още вариянти:
много мощен будилник или както Bojilov написа да си отоплява вкъщи.
такаче ние нямаме право да му се чудим...
 _________________ Всеки който си придава важност придобива маловажност.
"Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!" - Р. Ц. Кирилов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Дек 11, 2006 19:16 Заглавие: |
|
|
| E стига де, какво толкова. Не са чак пък толкова много 400 W ако е едно крайно стъпало и ако е голяма стая (къща). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|