| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 19:15 Заглавие: Проблем със захранването на SЛMSUNG със шаси P-54S |
|
|
Здравейте. Въпросният телевизор включва трудно когато е студен. Този проблем започна да го прави преди повече от година. Значи когато е бил изключен за продължително време, дори когато е на standby започва да прецърква от време на време транформатора на импулсното захранване. Това става обикновено когато е по-студено в стаята, особено сутрин. Напоследък не може да се пусне, въобще без "подгряване" с поялник на R804 от импулсното. Някой знае ли каква е причината за този ефект, защото не е повреда всичко си работи, но на топло. благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 19:31 Заглавие: |
|
|
Мисля че това шаси беше с TDA4601. Има няколко електролитни кондензатора , смени ги и проблема ще се оправи
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 08, 2004 22:38 Заглавие: |
|
|
Вярно точно с тази ИС е. Благодаря за информацията  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Ное 12, 2004 15:09 Заглавие: |
|
|
Благодаря много , телевизора вече работи нормално след замяната на C812 - 1uF / 50 V. Най-вероятно е бил изсъхнал, понеже е близо до радиатора на Q801. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|