Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какво мислите за тази схема
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalinskiaaa
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005
Мнения: 55
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Никъде не съм споменал, че този усилвател ще го ползвам у дома! Просто ви исках мнението за самата схема , а не колко вата може да понесе човешкото ухо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

kalinskiaaa написа:
Никъде не съм споменал, че този усилвател ще го ползвам у дома! Просто ви исках мнението за самата схема , а не колко вата може да понесе човешкото ухо!

Нe е много проста, но има оригинала на печатната платка. Имаш да настройваш само тока на покой. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kalinskiaaa
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005
Мнения: 55
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2006 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за отговора Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astral_projection
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Дек 2006
Мнения: 37
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2006 18:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за оффтопика, но имам един въпрос към slav4o.com
Онази схема на сайта си, която си сложил там пише, че може с еднотипни транзистори (2N3055), та до колко вата мога да ги изцедя и какво напрежение макс мога да подам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Aми попринцип може и с по-високо от +/- 35 V напрежение, не съм изпробвал схемата в такъв вариант (2N3055 максимум +/- 45-50 V), но не е толкова стабилна а и понеже е добре по 2 транзистора паралелно на рамо в такъв случай, то по-добре е мостова схема каквато е препоръчана в оригиналната статия. За целта се изработват 2 крайни стъпала като второто се прави с инвертиращо. Откача се от маса С1 и сигнала се подава към него. Краче 3 на ИС се дава на маса. Така входното съпротивление на второто (инвертиращото) стъпало става = R2. Сигнала се подава паралелно на входовете на крайните стъпала, които са свързани в една точка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
astral_projection
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Дек 2006
Мнения: 37
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 23:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи входа става през C1 и нататък, ами C6 към маса ли да го вържа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
3DNow
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Апр 2006
Мнения: 38
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 23:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата е много кадърна самоче е крадена от един много добър производител на такъв тип апаратура става дума за MARSHALL, и както вече предполагате има направени реформи по схемата Confused
та характеристиките на маршъла са P = 420W 8ома, 750W 4ома
BRIDGET MODE 1370W 4ома, 1140W 8ома
Конструирана е с 20 краини транзистора (по 10 на рамо) MJ15003 и MJ15004 захранва се с напрежение 2 x 99V
принципно схемата е същата самоче са спестени доста резистори във деференциалното стъпало.Всички посочени мощности са дадени при нелинейни изкривявания под 0,06%.
Ако на някой му се намират излишни 100 лева за крайни или много се е навил за кадърна схема от този тип нека да пише на [email protected].
Схемата работи на 1000%,всяка поява на неизправност при пускането е породена от грешка на конструктора или от компоненти с неясни параметри от No-Name производител.
Схемата съм я пускал на 2x80V с по 5 краини на рамо
качествено свири , мога само да кажа че мойте 12" BOSCHMANN-и модел VX1240XYB и на среди не остискаха Smile и до там бях с този проект.
_________________
АЙДЕЕ ЗАМИРИСА НА ЗЕЛЕНЦЕ
И НА ВСИЧКИ ИМ СТАНА ЯСНО ЧЕ ПО НАВИТ ПРОВОДНИК НЕ ТЕЧЕ ПРАВ ТОК Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес MSN Messenger
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2006 0:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не остискаха от мощност или от право в изхода Laughing Wink
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 520
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2006 9:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно големите мощности Very Happy хубаво е човек да има нещо мощничко ако е млад , защото стават невероятни купони.Рекорда ми е 360 вт. при чувствителност на колоните(силно приблизително на око) около 88дб/м 1 ват. сборна музикална мощност в стая 4Х6 Surprised еми добре се получава ,но определено не е за всекидневна употреба.И все пак това е като наркотик поне за мен Very Happy
успех на всики.
_________________
Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2006 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

astral_projection написа:
Значи входа става през C1 и нататък, ами C6 към маса ли да го вържа?

C6 и R4 ги махаш въобще, а краче 3 го даваш на маса.
А иначе за мощността съм съгласен да е голяма и за друго, ако комшиите си правят често чалга парти, лесно може с такава мощност да ги отучите. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals