 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Astor Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 186
|
Пуснато на: Съб Дек 16, 2006 23:38 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | На кое му викаш плюс бе човек
Дай да уточним понятията. |
Казах + за ___ това е означено на платката за свързването на 2-та диода и ценера . В смисъл точките на свързване предназначени за диодите (и при ценер диода е така) , едната е означена като +
Та въпроса ми е как трябва да са свързани диодите към тази точка (означената с +) с пръстечето или обратното краче (означено на диода като поряритет)
Мисля че сега е по ясно преставянето RC
 _________________ The Big Man |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Дек 17, 2006 12:01 Заглавие: |
|
|
Катода на ценера (пръстенчето) трябва да е в обща точка с резисторите 3 и 4. Това е външния отвор на платката в/у който е надписа D2.
По отношение на VD1 (тук елементите R1, R2, VD1 са разместени спрямо това което е начертано на схемата, но това не е важно в случая), та неговия катод (пръстенчето) трябва да е към + на кондензатора C1. В отвора на платката обозначен като +D1 трябва да е анода (необозначения) на диода.
VD3 (тук също са разменени местата на диода и резистора 8 спрямо схемата), та тук ситуацията е следната: резистора 8 след него анода на диода (необозначения) в отвора +D3, а катода му (пръстенчето) отива към базата на транзистора VT2.
За светодиода VD4 в отвора обозначен като + - трябва да поставиш по-дългия крак, ако не си го изрязал вече (това е неговия анод). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Astor Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 186
|
Пуснато на: Нед Дек 17, 2006 19:09 Заглавие: |
|
|
RC Мерси за помоща _________________ The Big Man |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Пон Дек 18, 2006 18:09 Заглавие: Индикатор |
|
|
| Схемата съм я правил и работи идеално. Виж диодите на входа и светодиода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|