| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 18:19 Заглавие: |
|
|
| stil1 написа: | | Ами давам защото съм ползвал такива някога |
Май не схващаш какво точно искам да кажа.
Айде ще се опитам да го кажа в прав текст:
Не е възможно само по една снимка на елемент да бъде определен какъв е. При многообразието от производители (и корпуси) и начини на маркировка.
В първото питане се казва, че това е диод, но дали е или е само предположение заради корпуса това изобщо не е ясно.
В такъв корпус освен диоди (ценери) има и други елементи.
Поне да беше премерен и да беше казано, че е с маркиран анод примерно , това донякъде е все нещо за ориентация.
Ако се допусне все пак, че е този който смело се коментира ето и варииации на т.т. данни |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 22:25 Заглавие: |
|
|
| guitman написа: | | stil1, а дали не КД521Б? |
Този е със сиви пръстени. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stereofonix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 206 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 23:16 Заглавие: |
|
|
И аз мисля че ще е КД521А ... така като гледам цветния код  _________________ Винаги помисли дали наистина искаш да натиснеш бутона on/off , защото веднъж чуеш ли ... няма връщане назад .... просто си в играта! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 23:20 Заглавие: |
|
|
Има ли значение? От последните десетина поста трябваше да се разбере че въпросите трябва да се задават коректно за да могат да получат точен отговор. Съжалявам че така проточихме темата но се надявам някои хора да са се усетили. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 23:32 Заглавие: диод |
|
|
| Измери го със руски уред и със цифров и дай данни . Мога да ти кажа как да го провериш дали е ценер . приготви си токоизправител и съпротивление от 1ком |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|