| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Вто Яну 09, 2007 12:28 Заглавие: |
|
|
| А пробва ли със нормално (трансформаторно)захранване,за да го елиминираш като възможност все пак?Понякога от импулсните преобразуватели се получават "странни"ефекти! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ganevec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 221 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Пет Яну 12, 2007 19:30 Заглавие: |
|
|
| може ли да пуснеш малко информация как си го захранил |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamsky Нов потребител

Регистриран на: 29 Яну 2006 Мнения: 41 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Яну 16, 2007 12:04 Заглавие: |
|
|
Направих си трансфертера по схемата на млад конструктор но с един трансформатор и обратната връзка ми следи само положителното напрежение.Платката си я правих сам и с елементи които имах подръка.Потърси тук във форума е разисквана много тази схема.Срещал съм доста теми за нея тук ако те интересува потърси с търсачката
П.С.Схемата си бачка безпроблемно тук доста я плюят но аз съм доволен.С нея захраних едно стъпало на +/- 40в и на 4 ома товар доста време свири.Транзисторите грееха нормално.Не съм изгорил нито един транзистор докато я съживявах при условие че съм с трансформатор които изкормих от фабрично крайно стъпало и нямах никакви данни за намотки сърцевини и т.н. _________________ няма нищо невъзможно на този свят |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ganevec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 221 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Вто Яну 16, 2007 19:07 Заглавие: |
|
|
| аз в момента се озвучавам от 2бр ТДА 7294 свирят отлично но съм ги пуснал на 4х47в и вадят около 95-98 вт но ми трябва нещо по копактно и ЛЕКО а мисълта ми е да ги направя 4бр (не ми се прави 60кг усилвател) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamsky Нов потребител

Регистриран на: 29 Яну 2006 Мнения: 41 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Яну 16, 2007 22:33 Заглавие: |
|
|
Озвучаваш колата или апартамента _________________ няма нищо невъзможно на този свят |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ganevec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 221 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Сря Яну 17, 2007 14:12 Заглавие: |
|
|
| за колата има каде каде по евтини решения от това не съм го правил но и това ще стане кит на неомонтана на 12в и мощност от 70вт |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 17, 2007 22:52 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | аз в момента се озвучавам от 2бр ТДА 7294 свирят отлично но съм ги пуснал на 4х47в и вадят около 95-98 вт |
Чувал съм лоши отзиви за тези стъпала над 2х36 волта ,по каталог са до 2х40 ,чудя се как ли работят със 4х47  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamsky Нов потребител

Регистриран на: 29 Яну 2006 Мнения: 41 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Яну 17, 2007 22:57 Заглавие: |
|
|
| ganevec написа: | | аз в момента се озвучавам от 2бр ТДА 7294 свирят отлично но съм ги пуснал на 4х47в и вадят около 95-98 вт но ми трябва нещо по копактно и ЛЕКО а мисълта ми е да ги направя 4бр (не ми се прави 60кг усилвател) |
Със какъв трансфертер си и как си отделил масите на стъпалото _________________ няма нищо невъзможно на този свят |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamsky Нов потребител

Регистриран на: 29 Яну 2006 Мнения: 41 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Яну 17, 2007 23:02 Заглавие: |
|
|
А погледнал ли си тоя кит на неомонтана тия 70вата при какви изкривявания са и за какъв ток на консумация става въпрос  _________________ няма нищо невъзможно на този свят |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 18, 2007 12:13 Заглавие: |
|
|
| На мен нещо не ми стана ясно.TDA7294 се захранва от двуполярно напрежение.Нейната "маса" е средата на това напрежение и съвсем не е масата на колата.Ако дръпнеш ширмован кабел с чинчове с масата на двуполярното и ги съединиш с масата на колата при касетофона съвсем естествено е да хванеш и радио "Хоризонт".Обмисли ситуациата.Дай повече подробности. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|