| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 10:07 Заглавие: НУЖДАЯ СЕ ОТ ПОМОЩ!!! |
|
|
Колеги нуждая се от помощ спешно,телевизора е JVC AV-2113EE,занего бях писал вчера за памет,сега разбрах какво са искали да ми кажат за затъмняването на екрана,собствениците вечер го гледали на изгасена лампа,а този телевизор има фотосъпротивление и при намаляне на светлината в стаята телевизора затъмнява.Знае ли някой как може да елиминирам фотосъпротивлението.Извинявам се,но съм ограничен във времето и ще съм благодарен на съвет ако някой вече го е правил. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 10:21 Заглавие: |
|
|
| Първото което ми идва на ум щом работата е толкоз спешна - сложи му една лампичка да го осветява постоянно и готово! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 10:23 Заглавие: |
|
|
По-скоро идеята ми е да заменя фото съпротивлението с твърда стойност. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 10:31 Заглавие: |
|
|
| dima, а какъв е проблема (ако е фоторезистор) да го измериш на светло и да сложиш подходящ номинал? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 10:43 Заглавие: |
|
|
Точно това направих,но предположих,че някой от фирмените сервизи се е сблъскал с проблема и знае стойността точно,поставих 560ома и си мисля,че всичко е наред вече. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 10:46 Заглавие: |
|
|
Тази опция не се ли изключва ? В другите телевизори които имат такова око може да се изключи. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Ное 16, 2004 11:05 Заглавие: |
|
|
В менюто има СПВШ би трябвало да е то,но за по-сугурно го направих със съпротивление. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|