| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Пеев Гост
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 21:47 Заглавие: микровълнова печка LG мод. MS -305 А |
|
|
| При преглед на печката установих ,че е изгорял високоволтовия диод и предпазителя. При замяна на високоволтовия диод и предпазителя с нови , печката заработи нормална но уви след известно време се плучи същия дефект. дали е повреден магнетрона или е нещо друго. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пет Фев 02, 2007 22:10 Заглавие: |
|
|
Свали магнетрона и му огледай "шапката" излъчвателя да не би да е поизгорял,слюдата също.Провери за утечка към корпус изводите на магнетрона. _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 0:51 Заглавие: |
|
|
погледни дали не загрява магнетрона повече от нормарното виж двата магнитни пръстина дали някой не е спукан  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 12:55 Заглавие: |
|
|
Ако магнетрона нее бил добре охлаждан ламелите започват да шават та дори и цвета си променят в основата  _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Фев 04, 2007 22:35 Заглавие: Re: микровълнова печка LG мод. MS -305 А |
|
|
| Пеев написа: | | При замяна на високоволтовия диод и предпазителя с нови , печката заработи нормална но уви след известно време се плучи същия дефект. . |
Пиши по-разбираемо-кога се появи въпросния дефект
отново,колко кара здрава печката след ремонта?Че от така написания текст-може да са тълкува че е работила и 2 минутки и 2 години след ремонта. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nebelservice Опитен потребител

Регистриран на: 11 Авг 2004 Мнения: 131 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 20:22 Заглавие: Re: микровълнова печка LG мод. MS -305 А |
|
|
| Пеев написа: | | При преглед на печката установих ,че е изгорял високоволтовия диод и предпазителя. При замяна на високоволтовия диод и предпазителя с нови , печката заработи нормална но уви след известно време се плучи същия дефект. дали е повреден магнетрона или е нещо друго. |
Какво имаш предвид - пак е изгорял висиоковолтовия диод ли ??? _________________ ::: Консултации и ремонти на перални ::: Климатици.ком ::: Статии за климатизация |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
пеев Гост
|
Пуснато на: Пет Фев 09, 2007 0:22 Заглавие: микровълнова LG 305 |
|
|
| Значи след ремонта работи кло два - три дни и пак изгоря високоволтовия диод. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|