| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
krasimor Нов потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 36 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 18:05 Заглавие: TV В.Търново??? |
|
|
Попадна ми ТВ В.Търново, не се чете на преден панел друго, отзад има метална планка с "В.Търново" и БДС стандарти. не се чете
Искам да определя типа ТВ и търся съвети за повредите и ремонт.
Последната промяна е направена от krasimor на Пет Дек 24, 2004 1:08; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 18:11 Заглавие: |
|
|
Това е Електрон 380,руски телевизор пълно е със схеми,едно време ги даваха заедно с телевизора. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 18:17 Заглавие: |
|
|
Че е руски, руски е , но май не е точно 380, а малко по-следващ модел (май).
Но във въпросното произведение кадровата мисля, че беше като в 380 или много подобна.
А проблема прилича да е там някъде, така че огледай как е направена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasimor Нов потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 36 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 18:59 Заглавие: TV В.Търново??? |
|
|
| Има ли сайтове с тези схеми? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 19:38 Заглавие: |
|
|
Ако вертикалния модул ти е изграден на транзистори смени електролитноте кондензатори.Най често дефекта е в тях.Но провери и нещо дуго.На захранващия блок имаш стабилизатор за 12 в.Ако това напражение играе в границите на 2-3 в се получава точно описания от теб дефект.В него най често се скапва тримера с който се регулират тези 12в.Схеми има в руските сайтове . Провери в www.rlocman.ru
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 20:47 Заглавие: |
|
|
| Възможно е да е РУБИН В.Търново ако настройващия блок се намира отпред в долния десен ъгъл.Ако копчетата се намират в горния десен край то то е Електрон В.Търн. Но това няма значение шасито е едно и също.Този дефект най вероятно е във вертикалната платка най отдоло вдясно. Припой двата КТ805 и виж да не прекъсва някой от тримерите като този за вертикалния размер се намира в горния ляв ъгъл на платката.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasimor Нов потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 36 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 21:21 Заглавие: TV В.Търново??? |
|
|
| Блока настойки е горе вдясно, надолу ВГ и входове слушалки, лентов носител. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 21:39 Заглавие: |
|
|
| Вече е ясно че телевизора е ЕЛЕКТРОН Ц-380.Изпълни съветите дето ти дадоха колегите и може да го направиш и без схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Чет Ное 25, 2004 22:16 Заглавие: |
|
|
| Колеги мисля че модела не е 380 понеже схемата използвана в 380 не е КР1021УР1 а К174УР5 точния модел ще ви кажа в понеделник |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
weso Опитен потребител

Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 297 Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo
|
Пуснато на: Пет Ное 26, 2004 1:09 Заглавие: |
|
|
ТОВА Е ПО СТАРИЯТ ВАРИАНТ НА ГОРИЗОНТ КОЙТО СИ ПРИЛИЧА ПО ШАСИ С ЕЛЕКТРОН 380 НО МЧУ-ТО Е С КР1021УР1. ДНЕС ПРАВИХ ТАКЪВ ТЕЛЕВИЗОР В МЧУ БЛОКА ТАКА ЧЕ ТВЪРДО И НЕ ЗНАМ ЗАЩО СЕ БОРИМЕ ОЩЕ С ТАКИВА ТЕЛЕВИЗОРИ НО НЯКОЙ ПЪТ ГИ ПРАВЯ ЗА ПОЧИВКА ЗА ДА НЕ ЗАБРАВЯМ СТАРОТО ВРЕМЕ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|