Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Идея за захранване 220в-14в 30-50А
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2007 16:35    Заглавие: Хм Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Точно!!Не ти трябва 700 вата а 50 волта 10-12 ампера 500 вата е не повече от 4-5 килограма тороида

Да така е , ама мааалко по ниско напрежение до към 45 V защото ако погледнем реално 14.4 по 3 = 43.2 V , и малко запас Smile
И най добре е да се прави регулиране на първичната намотка със симистори напрежението и така ще стане регулирането с много малък ток Smile
Ето ти един пример :
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
savich
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Мар 2007
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2007 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

За последователно свързване почти няма възможност.Акумулаторите са монтирани в различни ниши на Кемпера,отдалечени един от друг,по време на заряд с генератора трябва да може да се използва инсталацията на 12в.Генератора няма да се ползва за основен и единствен източник за зареждане.Има си блок за зареждане който се ползва когато е свързана към 220в мрежа и през седмицата се зареждат до 100% за около 3 денонощия.Отделно когато работи двигателя алтернатора също зарежда.
Идеята е когато се къмпира за няколко дена и свърши тока с помоща на генератора да се зареждат до 20% с което може да се изкарат 24часа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 14, 2007 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Вържи към мотора на генератора един алтернатор от кола и си готов.За три часа са заредени акумулаторите и то по най-правилния метод
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Сря Мар 14, 2007 21:39    Заглавие: Hm Отговорете с цитат

savich написа:
За последователно свързване почти няма възможност.Акумулаторите са монтирани в различни ниши на Кемпера,отдалечени един от друг,по време на заряд с генератора трябва да може да се използва инсталацията на 12в.Генератора няма да се ползва за основен и единствен източник за зареждане.Има си блок за зареждане който се ползва когато е свързана към 220в мрежа и през седмицата се зареждат до 100% за около 3 денонощия.Отделно когато работи двигателя алтернатора също зарежда.
Идеята е когато се къмпира за няколко дена и свърши тока с помоща на генератора да се зареждат до 20% с което може да се изкарат 24часа

Ами това с което зареждаш от мрежата не е ли в колата , ръгаш в него този генератор и така зареждаш ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
savich
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Мар 2007
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Сря Мар 14, 2007 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с монтаж на алтернатор към генератора е добра идея ,но е доста трудоемка,но не отпада като възможност.
Оригиналната зареждачка зарежда с до 15А,което е недостатъчно.
Купих от Практикер за 199лв трансфертер 1000VA ,който работи и обратно като зареждащо у-во 10А.(По-късно го видях същото в Конрад с 60лв по-евтино).
Самия генератор има изход на 14V/7-8А.
И в момента съм ги свързал всички в паралел:
Ориг.зар.-15А+трансфертер-10А+генер.-7А=32А
Но като запаля генератора и включа всичко що е зареждачка почти не се товари има "мегдан" за още доста.
Мисля че още едни 20А ще са му добре
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2007 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

savich написа:
Това с монтаж на алтернатор към генератора е добра идея ,но е доста трудоемка,но не отпада като възможност.
Оригиналната зареждачка зарежда с до 15А,което е недостатъчно.
Купих от Практикер за 199лв трансфертер 1000VA ,който работи и обратно като зареждащо у-во 10А.(По-късно го видях същото в Конрад с 60лв по-евтино).
Самия генератор има изход на 14V/7-8А.
И в момента съм ги свързал всички в паралел:
Ориг.зар.-15А+трансфертер-10А+генер.-7А=32А
Но като запаля генератора и включа всичко що е зареждачка почти не се товари има "мегдан" за още доста.
Мисля че още едни 20А ще са му добре

Кое ти вади по голяма мощност , това за 220 ли ?
Не може ли просто да смениш това за 14 V ако е отделен генератор с по мощен ,има на някои автомобили такива и по 90 А дето вадят Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimir_ki4ev написа:
Вържи към мотора на генератора един алтернатор от кола и си готов.За три часа са заредени акумулаторите и то по най-правилния метод


Да бе да , най правилния метод , я да почетеш малко , метода с постоянно напрежение и три часа , Very Happy смешно е Very Happy .

Поради правилността на метода който визираш се скапват толкова бързо автомобилните акумулатори , иначе допълнено с по неправилни методи деянат поне три пъти по дълго.

Сметни си времето за пълен заряд по твоя метод , ще останеш изненадан , над 100 часа е. Very Happy
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

savich написа:
За последователно свързване почти няма възможност.Акумулаторите са монтирани в различни ниши на Кемпера,отдалечени един от друг,по време на заряд с генератора трябва да може да се използва инсталацията на 12в.Генератора няма да се ползва за основен и единствен източник за зареждане.Има си блок за зареждане който се ползва когато е свързана към 220в мрежа и през седмицата се зареждат до 100% за около 3 денонощия.Отделно когато работи двигателя алтернатора също зарежда.
Идеята е когато се къмпира за няколко дена и свърши тока с помоща на генератора да се зареждат до 20% с което може да се изкарат 24часа


Надявам се не смяташ да ползваш акумулаторите заредени до 20% , няма производител който да не препоръчва спирането на експлоатацията при такова ниво на разряд , освен ако не разреждаш с изключитено слаби токове с контрол на напрежението на всяка клетка , положението при теб е още по сложно заради смесеното свързване на клетките .
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 12:51    Заглавие: Hm Отговорете с цитат

raxell написа:
vladimir_ki4ev написа:
Вържи към мотора на генератора един алтернатор от кола и си готов.За три часа са заредени акумулаторите и то по най-правилния метод


Да бе да , най правилния метод , я да почетеш малко , метода с постоянно напрежение и три часа , Very Happy смешно е Very Happy .

Поради правилността на метода който визираш се скапват толкова бързо автомобилните акумулатори , иначе допълнено с по неправилни методи деянат поне три пъти по дълго.

Сметни си времето за пълен заряд по твоя метод , ще останеш изненадан , над 100 часа е. Very Happy

Защо да се скапва от такъв заряд, ако всичко ти е наред в автомобила един акумулатор изкарва по 5-6г което си е съвсем нормално .
Принципно изхода на автомобилния алтернатор е вързан директно към акумулатора , в автомобила заряда се управлява от една интегрална схема или реле в по старите , дори и когато се зареди пак се консумира от акумулатора но това е направено умишлено с цел за да може да се извършва десулфатизация и дълъг живот . Лесно и просто - на интегралата като достигне напрежение 14.4 изключва възбуждането на алтернатора и започва консумация от акумулатора , като падне напрежението на акумулатора до 13,8 пак включва намотката и така в този цикъл докато ти работи двигателя . Idea
Така че добър е варианта с алтернатора но все пак на празен ход не е лошо когато се зарежда по този начин да има една крушка 20тина вата за товар ако няма никакъв или товар с консумация 1/100-тна от общия капацитет Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

В автомобила акумулатора практически е винаги недозареден , това предизвиква преждевременната му сулфатизация , ако на половин година го зареждаш на 100% по книга (до едновременно кипване на всички клетки след включване на зарядното) с номинален ток , ще изкараш и десет години.
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals