| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 20:31 Заглавие: ТРИФАЗНА ЗАЩИТА |
|
|
| Някой има ли схема на трифазна защита за електромотор. Това е устройство, което изключва контактора, когато се изгуби една фаза. Виждал съм нещо много просто с три кондензатора, три мощни съпротивления, два транзистора, кондензатор,два ценерови диода, няколко съпротивления и реле за 24V, захранвано през светодиод, но вече нямям спомен как се свързва всичко това... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 20:48 Заглавие: |
|
|
Я пробвай една трифазна дефектнотокова защита дали няма да ти свърши работа. Не ми се задълбочава в момента, но мисля да мине номера. Нулата не я прекарвай през нея.
Иначе си продават готови релета за тази цел, но какви пари се нямам понятие. Следят напрежения, фазов ред и т.н. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 21:19 Заглавие: Пример |
|
|
Най-прост пример:
Може и да се доразвие. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Чет Апр 05, 2007 22:19 Заглавие: Re: Пример |
|
|
| Това наистина си го бива. Вече се чудя дали да не използвам тази схема. Все пак ако някой има електронната, нека я прати. Спомням си, че е звезда от трите кондензатора и трите мощни резистора, но звездният център не е свързан с нула. Щом се прекъсне фаза, равновесието се нарушава и някъде се сваля появилото се напрежение за захранване на релето... Иначе със защитата вероятно няма да стане, защото ще улавя грешките при комутацията. Защитата, за която говоря има времезакъснение за сработване и пак ми се е случвало да изключи при пускане на машината. А за варианта захранване на електронната схема за 24V от напрежението НУЛА- ЗВЕЗДЕН ЦЕНТЪР при отпадане на фаза? Дали ще може? Но оригиналната изобщо нямаше свързване с нулата... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 11:19 Заглавие: Re: Пример |
|
|
| eler написа: | Най-прост пример:
Може и да се доразвие. |
Хубаво е да се доразвие, защото ако прекъсне връзка след контактора защитата няма да сработи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 11:39 Заглавие: |
|
|
Тя почти никога няма да сработи дори и връзката да е прекъсната преди контактора при условие, че нулата не е свързана със звездния център. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiforiv Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2007 Мнения: 34
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 13:15 Заглавие: Re: Пример |
|
|
| мульо написа: | | eler написа: | Най-прост пример:
Може и да се доразвие. |
Хубаво е да се доразвие, защото ако прекъсне връзка след контактора защитата няма да сработи. |
Дааа... ако едното перо на контактора се повреди каква ще е защитата на ДВ. за 2 фази  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 14:39 Заглавие: Re: Пример |
|
|
Благодаря на всички!
Точно схемата , която е изпратил Никифоров търся! Има само малко за доразвиване, като индикация, например, но това е схемата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 17:53 Заглавие: |
|
|
| а може и само с два контактора,на които бобините са за 380волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|