| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
gggbg Нов потребител

Регистриран на: 17 Апр 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 19:02 Заглавие: Велико Търново 85 |
|
|
| Някой ще помогне ли? 1-2 минути след пускането на телевизора започва да се изключва и включва сам - импулсното спира и тръгва пак |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 19:05 Заглавие: |
|
|
| Отпой каскадата и го пусни без нея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gggbg Нов потребител

Регистриран на: 17 Апр 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 19:10 Заглавие: |
|
|
| ок ще пробвам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 20:22 Заглавие: |
|
|
| Сигурно имаш и слаби спойки.Може да пробваш със смяна на тримера в захр. блок. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 21:03 Заглавие: |
|
|
Пробвай на първо време каскадата.
Ако опре до платката на импулсното-тя е малко крива за ремонт, тва B260 e много насран чип-обичам да я сменям цялата,а не да си играя да я ремонтирам.Тя и без тва не е скъпа.
Огледай и хубаво за кофти спойки,постегни куплунга на платката на захранването-обикновено вътре пластинките се разчекват и контактуват лошо. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 22:53 Заглавие: |
|
|
| И стабилизатора на 12в може да прави такива парчета.Често дава късо към маса крайния тр. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 6:46 Заглавие: |
|
|
Пръсни тримера на импулсното с контокс и тримера на стабилизатора 12 волта. И много търпение за презапояване ще ти е нужно  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 9:27 Заглавие: |
|
|
| ivan dimitrov написа: | | И стабилизатора на 12в може да прави такива парчета.Често дава късо към маса крайния тр. |
Ахм,потвърждавам-един транзистор отдолу най-навътре на платката,като отвориш шасито най-навътре и надолу се пада захванат за външната метална лайсна дето минава покрай шасито.Много често по неясна причина се разхлабва от самосебе си и се отделя леко от метала дето го охлажда на неколко милиметра,опича платката под него и почва да прекъсва,да окъсява и т.н. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 10:26 Заглавие: Велико Търново 85 |
|
|
От "85год. та и до скоро доста нерви съм изхабил по тия телевизори.Ще се включа и аз с няколко съвета:
1.Ако крайния транзистор на ТХО е SU161 или BU208 смени го с КТ838 от някой ЕЛЕКТРОН за предпочитане да не е от лъскавите по горните като поостареят пробиват под напрежение.Като го мериш може да ти показва че е добър.Сложиш ли от лъскавите трябва да смениш 2.7ома с 10ома в базата.
2.Смени отклонителната система за проба .Не много често бобините дават витково късо.
3.Смени импулсния траф ако нямаш свали бобината и огледай последните навивки на вторичните напрежения понякога дават на късо.
УСПЕХ!!!Дай по вече информация какво си пробвал! _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 12:11 Заглавие: |
|
|
А не е ли по добре да смени и кинескопа за проба????И това за руските транзистори-да си чувал за BU508_? _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|