| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 16:26 Заглавие: SABA ICC05 проблем със импулсите за крайният тр. на ТХО |
|
|
zdr колеги преди времи ми донесоха SABA ICC05 с проблем в захранването и ТХО-то . след подкарване на захранването и смяната на ТХО се оказа че st by не работи или аз нещо баркам. за инфо свето диода си свети има 150В и от малкото травче излизат 8В. какво може да се направи мерси.
Последната промяна е направена от teco на Чет Апр 26, 2007 9:38; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 17:11 Заглавие: |
|
|
| Провери какво става на 7-ми извод на TEA2029 там има транзисторче-TL17,което мисля,че ми беше правило подобен проблем.Направо го смени а също и кондензаторите в колектора и базата му.Ако нямаш схема да ти изпратя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 17:24 Заглавие: |
|
|
| izprati a utre 6te q vida |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Апр 25, 2007 17:44 Заглавие: |
|
|
| Схемата е в пощата Ви.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Апр 26, 2007 8:42 Заглавие: |
|
|
| а какво ще кажеш за тиристора. маи от там идва проблема защото като го меря между катода и управляващ и в двете посоки ми дава по 120 ома това нормално ли е за този тип ESM740 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Апр 26, 2007 11:43 Заглавие: |
|
|
Без редови импулси и заработване на ТХО няма как да разбереш бива ли го 740 _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Апр 26, 2007 14:26 Заглавие: |
|
|
| а това че между катода и гейта съпротивлението е 120 ома нормално ли е ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teco Активен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 90 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Апр 26, 2007 14:49 Заглавие: |
|
|
| точно това е че самите импулси ги няма а на схемата се вижда че единият край отива към намотка която е в един и същ дросел с този който отива и към крайният |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|