 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 11:03 Заглавие: |
|
|
оффф да бе! Моя грешка. Извинявам се. Пак съм недогледал
Естествено че е верно. Тя ОВ е на маса, ама масата на чипа е на плващото отрицателно захранване и така си има обратна връзка, разбира се.
И при тази постановка обратната връзка не е от изхода, а от допълнителна намотка, но при добра магнитна връзка в трансформатора стабилизацията е доста прилична. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 28, 2007 19:05 Заглавие: |
|
|
Наскоро правих един с галванично разделяне на 34063 ,но да ви кажа с ценер и оптрон за обратна връзка стана по-стабилно отколкото със отделна намотка ,нещо магнитната връзка не се държеше добре ,може нещо да не съм изчислил като хората ама все пак го препоръчвам този вариант. Пък и нали въпроса беше | Цитат: | Ще помогнете ли с проектирането на DC-DC 12 to 3.3V/3A с галванично разделяне.
| ,нещо не го виждам по последните схеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 14:31 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | ... с ценер и оптрон за обратна връзка стана по-стабилно отколкото със отделна намотка ,нещо магнитната връзка не се държеше добре... |
ми то така се прави принципно, е... хайде по-добре е с 431, че има по-добра динамика, но когато не са много строги изискванията и АКО се постигне добър куплинг, не е проблем и от друга намотка.
А ние тука верно си начесахме езиците, а питащия никакъв го няма  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|