Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

лятото се задава и иде ред за купуване на климатици
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 18:31    Заглавие: лятото се задава и иде ред за купуване на климатици Отговорете с цитат

Нека компетентните да споделят съществената разлика между инвертер и сплит защото продавач консултантите могат само да те объркат. Embarassed Embarassed Вече съм брал ядове с еднa osaka и сега се оглеждам към hitachi или panasonic
_________________
Иво Банов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 18:38    Заглавие: Re: лятото се задава и иде ред за купуване на климатици Отговорете с цитат

bamze написа:
Нека компетентните да споделят съществената разлика между инвертер и сплит защото продавач консултантите могат само да те объркат. Embarassed Embarassed Вече съм брал ядове с еднa osaka и сега се оглеждам към hitachi или panasonic

Не съм специалист по климатиците, но съм чувал, че вече всички ги правели с китайски компресори. Моите климатици са инверторни Панасоник (Made in Malaisia) и си работят перфектно, само един ми даде дефект в електрониката, но две години след гаранционния срок.
Предполагам, че сега е все едно каква марка ще си купиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VALDEMAR
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 69
Местожителство: BURGAS

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Има много информация в мрежата за техническите разлики между климатиците но най важното е да си направиш разчета на помещението в което ще монтираш машината.Както и да си отговориш на редица въпроси свързани с начина на използване на климатика т.е.
повече за отопление или повече за охлаждане,ще работи само в определено време или постоянно,ще е основен уред за промяна на температурата или само ще помага.Защото голяма част от проблемите са свързани с начина на употреба и режима на работа .Все пак не е редно да си включите охлаждане и да отворите вратата на терасата Laughing през лятото.Понеже си от Варна климата по морето изисква особенности на монатжа и по сериозно отношение към инструкциите дадени от производителя за влажност,вятър и др подобни.Най добре е да се консултираш с някой от монтажните групи или фирма която монтира климатици(свястно разбира се). Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ивчо аз тая зима апартамента го топлих с климатик Hisense дванайсетица инверторен за 1100лв .то да кажем че и зима нямаше но останах очарован от него .Оставил съм го на 22 градуса вратите на стаите са отворени и под 19 градуса не е падала температурата и на месец ми е излизал приблизително около 50лв.Има и една важна подробност че през лятото си направихме външна изолация на входа с 4 см стериопор което също много оказва влияние за топлината вътре. Иначе в сервиза съм трета година с една измислена девятка хаер но се справя добре и той .С една дума колкото е по голям е по добре до това заключение стигнах.
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Коцев,как може да си такъв плагиат бе Exclamation Twisted Evil Laughing Да не видиш че аз правя изолация и ти-на клона!Сега-сериозно!Изолацията прави нещата!С ОСАКА-12-ка тази зима температурата у дома не е падала под 18-19 градуса.За нула време сутрин се качваше на 22-23,изобщо изкарахме си като царе!Аз от ОСАКА-та съм доволен!И синът ми във Варна е с ОСАКА,и там е много добре.Само тук на майка ми в стаята едно НЕО ми взе здравето,ама явно е на късмет.Естествено,ПАНАСОНИК е много добър вариант,ама нали сме тарикати и все гледаме да минем между капките Laughing Laughing Laughing Та ако имате повечко кинти-слагайте маркова техника.Поне ако се скапе ще псувате много и с кеф Twisted Evil Само че на ухо ми казаха-специалисти-че инверторите работят на далавера когато са изгърчени на максимум.Иначе била все тая.Де да знам-може и да не е вярно.Специалистите да се изходят по въпроса.А,пропуснах-в завода сме с ХИТАЧИ-та,ама изобщо не съм очарован!Не че не бачкат,ама не това,което си мислех!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

А изолацията в завода дали е като у дома ти? Very Happy Той Коцев и две свещи да запали пак ще се отопли с тая изолация Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 16:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Даже и по-добра-вън и вътре.Ама айде да не разпространявам поверителна информация,че .... Twisted Evil Не,топлят ХИТАЧИ-тата,ама много са шумни и често гъбясват.Аз на времето забърсах стария климатик на шефа като му го сменяха-ФУДЖИЦУ.Ей,страшна работа!Секретарката 5 години не беше чистила филтрите,ама пак си работи!Поочистихме го,монтирахме го пори нас и вече 8-9 години бачка!Е,вече си иска сякаш да му се побае-взе да издъхва,ама си е машинка на 12-13 години.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 16:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами гарсонерата тая зима я топлих с една кварцова лампа от 100 вата и хем е светло и не паля осветление хем и топло даже и прозореца отварям сегис-тогис Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil За 24 часа ми стъпва на 40 стотинки и на месец ми излиза около 10лв отоплението Wink
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Ами гарсонерата тая зима я топлих с една кварцова лампа от 100 вата и хем е светло и не паля осветление хем и топло даже и прозореца отварям сегис-тогис Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil За 24 часа ми стъпва на 40 стотинки и на месец ми излиза около 10лв отоплението Wink

Коцев тази малка гарсониерка да не би да е с геранчето отпред? Wink Щях да те разконсперирам ама нали диска ми отиде и с тях заминаха и снимките-компромати Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2007 18:07    Заглавие: Отговорете с цитат

След тая суша герана вече пресъхна Wink А гарсонерата Пампоров я знае защото е преспивал нея. Кварцовите лампи са най подходящи за гарсонери Laughing Laughing Laughing
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov