Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ел.двигател-трифазен в еднофазен
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007
Мнения: 1111

МнениеПуснато на: Пон Май 14, 2007 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

За това, че мощността пада- вярно е. За това, че не се препоръчва двигател с мощност повече от 2kW (2,2,) - и това е така. Чак съм съгласен и с това, че е почти "празна работа"- намекнах го по-горе. Ама за обяснението с табелките... нещо не мога да го възприема... това с напреженията е точно, разбира се. Но всъщност табелката показва как трябва да се свърже моторът при дадено напрежение. Чак има двигатели с означение две звезди триъгълник (двускоростни трифазни)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Пон Май 14, 2007 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Хич ме няма по дългите тиради и затова накратко:
При свързване на звезда тока е по малък при триъгълник тока е по голям .............това също го пише на табелките.А като пише 220в не е че двигателя е за 220 това съм го писал във предния си пост.
Преключвам със тази тема не ми е интересна дано да съм могъл да помогна с нещо на питащия Nikolai_1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 6:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен това въртящият момент намалява с около 30%, оборотите респективно също,схемката съм я дал ,да стане абсолютно ясно на питащия как се свързва такъв мотор ,не с това 380звезда/220 триъгълник се има впредвид подаеното напрежение към мотора в различното свързване ,има и такива 380звезда/380триъгълник -това са мотори изискващи включване "звезда-триъгълник"-над 18квта,220волтовата намотка "триъгълник" се ползва при подвързване на мотора към 'монофазен" честотен преобразувател или директно с работен ,респективно(пускащ) кондензатор,метода хубав -лош си има фенове ,много хора-много схемни решения и идеи.
Very Happy Олд4-далече съм от мисълта ,че не можеш и не знаеш как да си свържеш мотора ,така че не се засягай ,дадох картинка със приблизителни,но работещи стойности,та да е видно и прегледно Wink
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Дек 2005
Мнения: 461
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

alexandro28 написа:
Освен това въртящият момент намалява с около 30%, оборотите респективно също,схемката съм я дал ,да стане абсолютно ясно на питащия как се свързва такъв мотор ,не с това 380звезда/220 триъгълник се има впредвид подаеното напрежение към мотора в различното свързване ,има и такива 380звезда/380триъгълник -това са мотори изискващи включване "звезда-триъгълник"-над 18квта,220волтовата намотка "триъгълник" се ползва при подвързване на мотора към 'монофазен" честотен преобразувател или директно с работен ,респективно(пускащ) кондензатор,метода хубав -лош си има фенове ,много хора-много схемни решения и идеи.
Very Happy Олд4-далече съм от мисълта ,че не можеш и не знаеш как да си свържеш мотора ,така че не се засягай ,дадох картинка със приблизителни,но работещи стойности,та да е видно и прегледно Wink


Благодаря на всички за информацията която ми беше предоставена и най вече за схемата.Двигателя задвижва водна помпа за кладенец.А мощността й е малка от порядака на 800-100вата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Nikolai_1 написа:
alexandro28 написа:
Освен това въртящият момент намалява с около 30%, оборотите респективно също,схемката съм я дал ,да стане абсолютно ясно на питащия как се свързва такъв мотор ,не с това 380звезда/220 триъгълник се има впредвид подаеното напрежение към мотора в различното свързване ,има и такива 380звезда/380триъгълник -това са мотори изискващи включване "звезда-триъгълник"-над 18квта,220волтовата намотка "триъгълник" се ползва при подвързване на мотора към 'монофазен" честотен преобразувател или директно с работен ,респективно(пускащ) кондензатор,метода хубав -лош си има фенове ,много хора-много схемни решения и идеи.
Very Happy Олд4-далече съм от мисълта ,че не можеш и не знаеш как да си свържеш мотора ,така че не се засягай ,дадох картинка със приблизителни,но работещи стойности,та да е видно и прегледно Wink


Благодаря на всички за информацията която ми беше предоставена и най вече за схемата.Двигателя задвижва водна помпа за кладенец.А мощността й е малка от порядака на 800-100вата


ухааа водна помпа ,тук май това свързване ще има проблем ,при помпите има тежък старт и си мисля,че ще имаш проблеми,но ако си готов да жертваш двигателчето пробвай ,всичко е много относително разбира се има помпи и помпи Very Happy
В прикаченият файл изрових нещо от архивите си ,интересно и забавно е успех
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Дек 2005
Мнения: 461
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

alexandro28 написа:
Nikolai_1 написа:
alexandro28 написа:
Освен това въртящият момент намалява с около 30%, оборотите респективно също,схемката съм я дал ,да стане абсолютно ясно на питащия как се свързва такъв мотор ,не с това 380звезда/220 триъгълник се има впредвид подаеното напрежение към мотора в различното свързване ,има и такива 380звезда/380триъгълник -това са мотори изискващи включване "звезда-триъгълник"-над 18квта,220волтовата намотка "триъгълник" се ползва при подвързване на мотора към 'монофазен" честотен преобразувател или директно с работен ,респективно(пускащ) кондензатор,метода хубав -лош си има фенове ,много хора-много схемни решения и идеи.
Very Happy Олд4-далече съм от мисълта ,че не можеш и не знаеш как да си свържеш мотора ,така че не се засягай ,дадох картинка със приблизителни,но работещи стойности,та да е видно и прегледно Wink


Благодаря на всички за информацията която ми беше предоставена и най вече за схемата.Двигателя задвижва водна помпа за кладенец.А мощността й е малка от порядака на 800-100вата


ухааа водна помпа ,тук май това свързване ще има проблем ,при помпите има тежък старт и си мисля,че ще имаш проблеми,но ако си готов да жертваш двигателчето пробвай ,всичко е много относително разбира се има помпи и помпи Very Happy
В прикаченият файл изрових нещо от архивите си ,интересно и забавно е успех




е специално тази помпа е внесена от Германия през 1986г(оригинална е)марката й е PLEUGER и не бих рискувал честно казано и вче се замислям от къде да й намеря трифазно захранване Rolling Eyes

Модерирано от RC
Нещо против да се ограничат вложените цитати?
За нов отговор има бутон "PostReply", смисъла на "Quote" е по друг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 5:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Има голяма вероятност да изгориш мотора ,виж по "Метро" има евтини и що годе прилични помпи
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals