Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

XBOX 1.6, проблем със захранването

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
avalanche
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Май 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 22:26    Заглавие: XBOX 1.6, проблем със захранването Отговорете с цитат

Здравейте,

XBOX 1.6, захранването му е (като че ли) Delta 110V. Племенника го домъкна със сълзи на очи Smile При натискане на power, нищо не светва, вентилатора на процесора се развърта слабо и пулсиращо.
Разтворих го с убеждението, че не би следвало да е същественно различно от стандартен АТХ. За по-сигурно разкачих харда и DVD-то. При натискане на power ефектът е същия - +12В играе от чуствително с около 3V и 3-4Hz. Същото колебание го има и в +3,3 линията. С намаления товар, за момент светва оранжев и след него зелен диод, но до там. +5 са в норма. За жалост, освен мултицет и отверки, под ръка нямам нищо друго. Supervisor-a му е КА3501, заради него и KA431. "На края" има по един FQP50N06.
Имам усещането че с такова "пулсиране" съм се борил и преди по някой АТХ, но вече нямам никакви конкретни спомени Sad
Някой може ли да даде жокер?
Wink

P.S.
Първоначално ми мина идеята, че са му подадени 220 на входа. После се оказа, че може да са му подавани от 220 до 60! Някой е сътворил голямо чудо с два последователни 220>110 адаптора, единият от които с твърде много копчета... Но т.к. +5 ми се сториха ок, реших да тръгна малко наопаки. Дано не греша Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 8:29    Заглавие: Отговорете с цитат

По каква схема е изпълнено ?! Каква мощност е? Има ли PFC на входа? - Ако има не би трябвало да са му проблем 220-те волта....
Има ли си стендбай-захранване? Провери първо него ако има такова...
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
avalanche
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Май 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет Tropper,

ако можех да дам абсолютно верен и убеден отговор на твоите въпроси, сигурно изобщо нямаше да отварям треда Smile
По каква схема - още не съм вниквал.
Каква мощност - също не знам, но не прилича да е особенно голяма - радиаторите са доста малки.
PFC няма - ни активно ни пасивно. Бушон даже си няма!?

Виж, със стендбая направо ми светна. Не се бях сетил да погледна, но по спомени нямаше специално отделен блок за това. На куплунга, към xbox-а се подава +3,3VSB. Това напрежение, реално идва от PGout на супервайзъра!? Явно xbox-a няма особенно големи потребности в SB. Tова, като цяло даде отговор, защо бокса не иска да запали - супервайзъра по някаква причина сваля PG, от там изчезва PS-ON и захранването изключва. Тогава се вдига PG и процеса "зацикля"
докато му се държи натиснат power бутона.

Въпроса, защо супервайзъра сваля PGout още ми виси открит. Там където мери +5, поне с мултицета не виждам никакви проблеми. При +12 обаче нещата не седят точно така, а отгоре на всичкото през +12 му се захранва и +2,5Vref, което също нещо го няма.

Sad ще дерзая нататък, но вече се заислям да взема един стандартен АТХ, да му добавя 3,3V и един транзисторен ключ за включването, та да съм сигурен че в самия бокс няма някакъв бъг...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals