| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2004 20:47 Заглавие: |
|
|
npuka3ka, визирах куплунга към порта.
Незнам каква схема си правил и какъв приемник ползваш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Дек 10, 2004 11:12 Заглавие: |
|
|
| Абе програмата няма да тръгне докато не накараш светодиода да замига... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Пет Дек 10, 2004 22:21 Заглавие: |
|
|
Абе хора аз от COM порт-а не получавам повече от 5 волта !
даже и 5 няма ! Дали вече не съм скапал COM-а ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Дек 10, 2004 22:56 Заглавие: |
|
|
Aз пък се чудя как да използвам COM1 като там е мишката !?!?! е има СОМ 2 но там пък не знам как са изводите (не че на СОМ 1 ги знам ) тъй като там куплунга е с 25 пина някой знае ли. Благодаря за инфото предварително[/img] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dumfree Активен потребител

Регистриран на: 11 Май 2004 Мнения: 54
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Дек 11, 2004 11:44 Заглавие: |
|
|
slav4o.com, мишки всякакви и все по-малко са тези които са по RS, така че не е задължително порта да е зает от мишката.
По отношение на изводите на портовете може да се гледа ето тук:
http://www.hardwarebook.net/connector/serial/rs232.html
В линка на Dumfree изводите на "големия RS" куплунг (25-цата) са объркани. (14-ти извод е от страната на 1-ви, а не както е нарисувано там). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Нед Дек 12, 2004 21:10 Заглавие: |
|
|
И все пак никой не ми каза защо на никои от изходите на COM-a не намирам тия 9 волта . Повредил ли съм го или просто е друг стандарт ???!!!??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Дек 13, 2004 9:04 Заглавие: |
|
|
npuka3ka, с какво и как ги мериш, че не ги виждаш?
В COM порта постоянни напрежения - няма! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Дек 13, 2004 16:58 Заглавие: |
|
|
| Верно RC, там постоянни напрежения няма. Хора, уверявам ви тая схема дето я дадох съм я изпитал много пъти. Тръгва от раз...Не мога да повярвам че след толкова много ообяснения които дадох по темата, все още имате такива "елементарни" проблеми... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Дек 13, 2004 20:04 Заглавие: |
|
|
Значи пак съм тук след като си изгорих захранването в петък след окъсяване на 5те волта от платката на въпросното устройство . Та при мен стана с един проводник към СОМ 2, с +5 , -5 V и при това устройството е с два усилвателни транзистора и обикновен фотодиод. Разпознаването на командите е малко трудно обаче. Освен това в програмата има на Actions WinTV Remote на което има определени действия и бутони към тях но как да се нагласят да се разпознават дадено дистанционно? И да допълня сложил съм една телефонна слушалка 260 ома на изхода да издава звук. Така се чува дали устройството приема сигнала от дистанционното.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|