| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 20:20 Заглавие: Телевизор Thomson събра цветовете в "дъга" |
|
|
Колеги тази молба за помощ дойде от Деси?Нека помогнем с каквото можем. | Цитат: | Здравейте!
Преди доста време вече телевизор Thomson претърпя злополука: падна директно върху кинескопа си на пода. За голямо наше учудване и удовлетворение се оказа, че му няма нищо! Без видими външни наранявания и работи без грешка! Но.....все пак има "рана"! Вече не е цветен! Или по-точно, цветовете се събраха и сега през екрана вертикално преминават червена ивица, жълта ивица, синя ивица.... И понеже дефекта е дразнещ, просто сме ги намалили до черно-бяло.
Въпроса ми е:
Има ли възможност този телевизор отново да стане цветен?
Поправима ли е повредата и колко би ни струвало!
Предварително благодаря! |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 20:27 Заглавие: |
|
|
| какво сега кинескоп ли се търси? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 20:30 Заглавие: |
|
|
| Все си мисля че ако е от кинескопа даже и да е намален цвета до край там където си има "дъга" пак ще си е мазало . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 20:33 Заглавие: |
|
|
маската на кинескопа си е заминала _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 3:07 Заглавие: |
|
|
| evgevg написа: | Колеги тази молба за помощ дойде от Деси?Нека помогнем с каквото можем. | Цитат: | ...Има ли възможност този телевизор отново да стане цветен?
Поправима ли е повредата и колко би ни струвало! |
| И аз си мисля, че не е от кинескопа щом като лентите се движат и при намаляване на цветността изчезват. По-скоро прилича на пукната платка. Повредата е поправима и телевизора отново може да стане цветен. Но като не знаем кой е /коя е/ Деси и от коя долина е, как да кажем колко би им струвало и как по-конкретно да помогнем?
Поздрави от долината на шопите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:09 Заглавие: |
|
|
И аз мисля че е кинескоп но я му направи една снимка една с цвят и една с черно бяла картина да видим за какво става въпрос. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 12:00 Заглавие: |
|
|
| 100% кинескоп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 13:05 Заглавие: |
|
|
Опитайте, да го размагнитите първо.И тогава може да се даде по точна диагноза. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 17:23 Заглавие: |
|
|
| Здравейте колеги.Незнам кой или коя е Деси.Получих лично съобщение с молба за помощ,че не могли да пуснат тема във форума.Писах им да снимат телевизора и да ми пратят снимките аз ще ги кача да видим за какво става въпрос.Досега няма отговор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Юни 04, 2007 17:40 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | | Опитайте, да го размагнитите първо.. |
След падане директно върху кинескопа размагнитването няма да помогне.Работата е ясна.Нов екран иска.. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|