 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 22:08 Заглавие: Elite CDP-720X - изгоря при включване към 12V вместо към 4,5 |
|
|
Здравейте,
Имам портативно CD Elite CDP-720X и по невнимание го включих на 12V с адапторчето в колата вместо на 4,5V и изпуши.
Елементите отбелязани на снимката:
1 - транзистор, беше изпушил и не се виждаха надписите, и му сложих PNP. Защото точно зад него има PNP(замерен в схемата) транзистор - 2. (C4115 041)
3 - това е някаква бобинка с три крачета. Не съм я сменял, защото нямам, но и тя беше поопушена. Когато я замервам показва 2,2 ома към трите крачета.
4 - диод и той беше гръмнал и го смених.
Все още не иска да работи
Моля, помагайте.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Юли 14, 2007 0:05 Заглавие: |
|
|
Скоро правих същото със същия проблем.Бобината трябва са се пренавие.Траззисторите се заменят с ВС640/ВС639 защото оригиналните са малки но са за ток до 2А.Това е захранването на целия жълтур-при мен след ремонта тръгна,но ти провери живи ли са процесора и другите схеми-да не би да "свирят"към маса _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|