| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:06 Заглавие: ТВ Велико Търново .... май |
|
|
Здравейте .... на това животинче се мъдри гордия надпис Sharp и е отлепена лепенката ... така че не мога да разбера модела ..... На плтакат а е Написано Велико търново но като шаси много ми прилича на Philips.
Изпълнено е със:
CPU : CTV322S V1.2
Video : TDA8362
VertOtkl: TDA3653B
кинескопа е 14 инчов
та молбата ми е някои може ли да ми каже какъв е модела и евентуално да ми прати схема .
Иначе проблема му е свит вертикал , подмяната на TDA3653B с нова не даде резултат...т.е. и новата си пече като печка и нямам растер .
Предварително Благодаря ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:25 Заглавие: |
|
|
модела вероятно е Т3404.схема имам на хартия ,но е с отвратително качество.По каков реши че шасито е на Филипс-само защото е с филипсови схеми ли.Няма нищо общо.Виж напрежението към вертикала и смени електролитите.Виж и електролитите след захранването _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:30 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | модела вероятно е Т3404.схема имам на хартия ,но е с отвратително качество.По каков реши че шасито е на Филипс-само защото е с филипсови схеми ли.Няма нищо общо.Виж напрежението към вертикала и смени електролитите.Виж и електролитите след захранването |
Напреженията са добре .... захранващото от 26 при свалена ТДА кляка на 22 при сложена и пече яко ВО .. иначе телевизора. звук си има и се управлява от бутоните и ДУ то ... електролитите ги смених всичките .. те са 3 общо до нея .. лошото че нямам схема и не мога изобщо да се ориентирам в нищо .... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стенли Гост
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:33 Заглавие: |
|
|
| ТЦ3404 виж си пощата пращам схеми. Сменяй електролитни кондензатори както каза bai_tishan. Отвратително изделие на Соц. електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стенли Гост
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:45 Заглавие: |
|
|
| С223 1000 mF/35 V във вторичната част за 27 волта много вероятно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:53 Заглавие: |
|
|
| Стенли написа: | | С223 1000 mF/35 V във вторичната част за 27 волта много вероятно. |
Колега мерси за схемите имам да черпя ...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стенли Гост
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 13:55 Заглавие: |
|
|
| И още нещо valioman като гледаш по това шаси виж моля те има 3 резистора х 1 оМ в паралел намират се в колектора на BUT11A към маса, каква мощност е всеки от тях, че ми изпуши BUT11A барабар с тези съпротивления и не мога да ги видя. На схемата пише 1 W ама дали общо или всеки от тях е 1 W ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 14:04 Заглавие: |
|
|
| Стенли написа: | | И още нещо valioman като гледаш по това шаси виж моля те има 3 резистора х 1 оМ в паралел намират се в колектора на BUT11A към маса, каква мощност е всеки от тях, че ми изпуши BUT11A барабар с тези съпротивления и не мога да ги видя. На схемата пише 1 W ама дали общо или всеки от тях е 1 W ? |
Сега съм навън но после ще видя и ще пиша .... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стенли Гост
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 14:06 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan понеже си градски (Търновец съм, но отдавна живея във Варна) да не се мъчиш ти пращам и на теб схемите, отварят се с Paint. Виж си пощата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 16:36 Заглавие: |
|
|
| Стенли написа: | | bai_tishan понеже си градски (Търновец съм, но отдавна живея във Варна) да не се мъчиш ти пращам и на теб схемите, отварят се с Paint. Виж си пощата. |
Стенли благодаря  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|