| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 19:32 Заглавие: Проблем с ТВ на шаси 11AK30 |
|
|
Телевизора е SEG, шаси 11AK30. На един мой братовчед е, който го е взел с транспортен дефект - спукана кутия. Проблема му се оказа, че не лови всички канали от кабелната - на диапазон С се настройва от 01 до 83, а на диапазон S от 01 до 41. Губят му се повече от половината програми. Има БГ меню и стандарти BG и DK. Koйто познава повече това шаси нека каже това с влизане в сервиз ли се оправя или с дъмп, а може би с нов тунер? Аз не съм го отварял, щото той се ориентира повече към връщане и не .е склонен да го правим. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
Бягай далеч от такива братовчеди. Не ти ценят труда. Взели нещо за 5 лв. и следователно ремонта му не трябва да струва повече от 50 ст.
Така и не разбрах кои канали не лови? Верочтно някои трябва с фина настройка да се гонят, но това е със всички синтезаторни. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 21:17 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | Бягай далеч от такива братовчеди. Не ти ценят труда. Взели нещо за 5 лв. и следователно ремонта му не трябва да струва повече от 50 ст.
Така и не разбрах кои канали не лови? Верочтно някои трябва с фина настройка да се гонят, но това е със всички синтезаторни. |
Е не, той се отчита човека. Утре ще го докара в къщи и ще дам повече подробности. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 21:18 Заглавие: |
|
|
По шасито не може да се определи какво е заложено да прави процесора. Също и влизане в сервизен режим. Само че и телевизорите SEG имат модел А и нищо не пречи да се отвори, и да се види кой е процесора за ориентация. А може да се окаже с добър кинескоп и да си заслужава идеята. А на братовчед трудно се взимат пари. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 21:26 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | По шасито не може да се определи какво е заложено да прави процесора. Също и влизане в сервизен режим. Само че и телевизорите SEG имат модел А и нищо не пречи да се отвори, и да се види кой е процесора за ориентация. А може да се окаже с добър кинескоп и да си заслужава идеята. А на братовчед трудно се взимат пари. |
Е модела не го записах, мислех, че шасито, понеже е разспространено, е достатъчно. Иначе ТВ си е направо нов и дава страхотна картина, на тия канали, които лови. Утре ще го мъчим повече. Тогава ще дам и модела.
P.S. А пари определено няма да му взимам, ако се навива за ремонт и са нужни някакви части, той ще си ги купи, но за труд няма да му взимам.
Отговарянето става с бутона  _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 21:30 Заглавие: |
|
|
| На 11АК30 имаше опция за автонастроика пусни го с нея и тогава напиши дали лови всичко или не Ако хване всичко на кабеларката при автоматично търсене значи няма проблем Опитай и на ръчно със финна Все пак всеки колега знае в неговия град коя програма къде излиза на кабеларката Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 9:34 Заглавие: |
|
|
| fishev написа: | | На 11АК30 имаше опция за автонастроика пусни го с нея и тогава напиши дали лови всичко или не Ако хване всичко на кабеларката при автоматично търсене значи няма проблем Опитай и на ръчно със финна Все пак всеки колега знае в неговия град коя програма къде излиза на кабеларката Успех |
Това ще го направя довечера, като дойде брат'чеда, но сега ми се иска някой да ми каже как се движат тези
напрежения - на колекторите на тези транзистори и в какви комбинации, ако има такива, при различните обхвати - т.е. има ли едновременно +5в на повече от един колектор/извод, както и дали няма 0в на всички колектори/изводи на тунера едновременно. Мерси. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 19:57 Заглавие: |
|
|
Да кажа какво стана с настройката - оказа се, че (поне в тоя случай) трябва да се знаят програмите на кой канал са иначе няма настройване. Настроихме го, но като видяхме от друг телевизор всяка една програма на кой канал е. От там където е купен са го карали преди покупката някъде на сервиз във Враца и оттам са им казали, че само по тоя метод става. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|