| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Сря Дек 22, 2004 2:47 Заглавие: TV "NOVA" NTV-2021MRT |
|
|
На TV-то не излиза графика
Процесорът му е CTV322S V2.0 с памет 24C02
Видеопроцесорът е TDA8362B
Имаше проблем със захранването - кондензатори! След това
Стабилизатора на 5V – бяха 4V. Товарът беше в TXT. Смених
SAA5281P/R и 5-те V си дойдоха.
TV-то си работи добре! Избира програми - запаметява ги.
Само,че всичко става на усет - няма графика.
TXT-та си работи нормално.
Ако на някой му се е случвало нещо такова - Моля да
Помогне
Утре ще сменя и 74HC241N _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Дек 22, 2004 9:22 Заглавие: |
|
|
| Ret, провери работи ли ти OSD генератора на процесора, какво става на 22,23,24 и 25 крак на процесора. Ако там всичко е наред то наистина трябва да смениш TTL-ката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Сря Дек 22, 2004 11:55 Заглавие: Re: TV "NOVA" NTV-2021MRT |
|
|
| Възможно е до процесора да не стига вертикален или хоризонтален синхронизиращ импулс - в този случай всичко си работи нормално, само няма OSD. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Сря Дек 22, 2004 14:28 Заглавие: TV "NOVA" NTV-2021MRT |
|
|
Проблема е решен!
Колегата k_dimitrovv се оказа прав.Вертикалният синхроимпулс,
не беше точно както трябва.Имаше утечка на D111-1N4148
В момента всичко е наред.
Благодаря и на двамата за помоща! _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|