 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ek3ekytop Нов потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2007 Мнения: 6
|
Пуснато на: Нед Сеп 16, 2007 1:32 Заглавие: |
|
|
Пробвах с елекрониката на енергоспестяваща лампа 23вата.Светва веднага без премигване,но проблема е че свети много слабо.Мисля си ,че наистина ще стане идеално с електронен баласт.
Можете ли да ми дадете повече инфо за елекронния баласт?Като обикновения дросел ли се свързва или има 4 изхода като електрониката на енергоспестяващата? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
alexandro28 Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 16, 2007 8:28 Заглавие: |
|
|
ко си от София , или Пловдив отиди до ТМТ Елком магазините-продават и на дребно ,в София е след моста за Орландовци ,в хладилният завод
Там ще намериш електронен баласт,освен това те проддават такива ЛОТ ,за улично осветление и други ,та би могъл да погледнеш как е свързана лампата а аз все си мисля че стартер тук изобщо ти не трябва ,PL лампите ,които сме свързвали до сега се развързват само чрез дросел .Всъщност дай производител и надписите на нея .Защо ми се струва ,че трвбва да я развържеш през 2 дросела само .. _________________ Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 16, 2007 10:55 Заглавие: |
|
|
| Електронния баласт си има входни клеми и изходни и си има и схема на свързване нарисувана на корпуса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ek3ekytop Нов потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2007 Мнения: 6
|
Пуснато на: Пон Сеп 17, 2007 1:46 Заглавие: |
|
|
[alexandro28]
За съжаление не съм от посочените градове.Аз съм виждал разглобено тяло в магазина от който я купих но гледах само дали има запалка въобще не погледнах дали е с баласт или дросел(със запалка беше).
Иначе лампата е ТАЗИ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|