| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 17:09 Заглавие: GRUNDIG XENTIA M72-400 DOLBY- Не се запуска |
|
|
Здравейте. Дойде ми един Grundig, който е внесен от Германия и е работил в началото. После изведнъж спира и не тръгва.
Телевизора е с двойно захранване. Първоначално мислех, че второто захранване не се запуска, но после се установи, че не върви заради това че не се подава стартов импулс от просецорната платка. Проверих захранавенто от 5V до процесора го има. Проверих захранването до паметта също го има. Ресет схемата също работи, както и приемника за дистанционното, което е оригинално.
Просто не иска да се пусне и това е.
Според мен вариянтите са няколко. Или процесора е дал фира и ТВ то отива на боклука или кварца му не работи или паметта му има нужда от опресняване.
Та по този въпрос ще помоля някой ако има работещ дъмп за този телевизор ако не го затруднява да го качи или да ми го прати.
Процесора е SAB-C161RI-L16F и е SMD. Паметта е 2416 и също е SMD.
Ако някой може да помогне с такава памет ще съм благодарен.
Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 20:10 Заглавие: |
|
|
| Генерации на кварца има ли? Ако нямаш осцилоскоп, можеш да измериш напреженията на двата извода на кварца - по тях можеш да се ориентираш дали генерира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 21:27 Заглавие: |
|
|
| тази е за това шаси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 9:16 Заглавие: |
|
|
| Tokio написа: | | Генерации на кварца има ли? Ако нямаш осцилоскоп, можеш да измериш напреженията на двата извода на кварца - по тях можеш да се ориентираш дали генерира. |
Сменях го с нов. Не захапва.
| zapad написа: | | тази е за това шаси |
Коя?? Май си забравил да я качиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 9:29 Заглавие: |
|
|
| ето |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 9:37 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ви колега. Ще пиша какво е станало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 10:49 Заглавие: |
|
|
| Определено не стана. Явно процесолния блок е дал фира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 21:11 Заглавие: |
|
|
а какъв е процесора (ако не е късно вече) _________________ 0882 077 996 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 22:39 Заглавие: |
|
|
| SAB-C161RI-L16F, но се съмнявам да е само той. Телевизора е изял доста голям токов удар. Платката, на която е този процесор има още няколко такива SMD та, че и по-големи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|