| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ZITON Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 301 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 13:38 Заглавие: universum ft 81015-кондензатор |
|
|
| 2mf-400v в корекциите -телевизора е 100hz търси да купи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 14:27 Заглавие: |
|
|
2мкФ-400В така ли да разбирам?
И сух и електролитен с подобни параметри можеш да намериш във всеки магазин за електронни компоненти.
Имай впредвид че повечето електролитни кондензатори на 450В,ако са ситни на размер са вероятно ментета и след ден-два ще се надуе.
Това важи специално за това напрежение. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ZITON Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 301 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 14:34 Заглавие: |
|
|
предполагам че е за висока честота защтото пробвах но загряват много имам шасита но няма такъв (маи ще се наложи да сложа 4 кондензатора
Последната промяна е направена от ZITON на Чет Сеп 27, 2007 14:47; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 14:42 Заглавие: |
|
|
Сложи неелектролитен-стандартен високоволтов от полиетилен-терафталат,полиестер или подобните...За такъви говоря-
Няма как да имаш кой знае колко високо честота в развивката или корекциите че да не работят такива кондензатори.
Ако нямаш такива може и 2 по 1мкФ впаралел,въпроса е да са неелектролитни.
Я кажи състава на телевизора,че Универсумските FT номера нищо не говорят и са вятър и мъгла. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 20:33 Заглавие: |
|
|
Трябва да е 11AK28 ама така и не го виждам 2мф./400в. в развивките _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 21:31 Заглавие: |
|
|
кондензатора е като на втората снимка само че е 2микрофарада на 400волта.и за инфо не открихме никъде да се предлагат такива  _________________ 0882 077 996 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 9:02 Заглавие: |
|
|
Е 2 парчета по 1мкФ-400В в паралел,нема ли?  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|