| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 10:48 Заглавие: |
|
|
Какъв диод сложи?
СМД-транзисторите все пак ако имаш някакви съмнения е хубаво да ги мериш свалени от платката. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pan_4otv Активен потребител

Регистриран на: 21 Мар 2007 Мнения: 65 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 11:46 Заглавие: TV PRINCE 21D02 |
|
|
| Диода е BYW77 свалих го от старо немско шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 12:10 Заглавие: |
|
|
Слагай оригинален къвто е бил.За съжаление схемата не ми е под ръка и не помня къмв беше,но ти си го прочел.
Други добри заместители според мене са BYV16,BYT56M,BYM26,UF5407 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pan_4otv Активен потребител

Регистриран на: 21 Мар 2007 Мнения: 65 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 18:02 Заглавие: TV PRINCE 21D02 |
|
|
| Оригиналният диод е SY345/10-L |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 19:00 Заглавие: |
|
|
Сложи някакъв друг диод за проба.Съмнява ме че точно тоя дето си сложил няма да стане...
То оригинален точно същия няма да намериш,ами вземи от някое шаси от телевизор диода дето изправя захранването към ТХО.И гледай разбира се да отговаря по параметри,въпреки че те там в основни линии слагат горе долу еднотипни диоди по различните телевизори... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pan_4otv Активен потребител

Регистриран на: 21 Мар 2007 Мнения: 65 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 15:31 Заглавие: TV PRINCE 21D02 |
|
|
| Пробвах с каквито имам ефекта е същия.Ще почвам да меря всичко наред.Мисля да освободя захранването от товар или пък да натовара само един да не би да изгори нещо като няма товар ,и ще набкюдавам работата му с осциолограф. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 16:13 Заглавие: |
|
|
Значи можеш да разкачваш вторичните изправители,ама само един по един-не всички едновременно,иначе ще гръмне.
Имаше едно захранване,което отива към часта с оптрона-него не го разкачвай.
А малките смд-транзистори във първичнете страна ги премери хубаво във свалено състояние,да няма нещо което да ги шунтира. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pan_4otv Активен потребител

Регистриран на: 21 Мар 2007 Мнения: 65 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 23:31 Заглавие: |
|
|
Знаеш ли как е това :
на него пише : L4941BV
И под него : ST 89110 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 7:44 Заглавие: |
|
|
| L4941BV |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pan_4otv Активен потребител

Регистриран на: 21 Мар 2007 Мнения: 65 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 14:23 Заглавие: |
|
|
| Това означава ли . че мога да я заменя с хх7805 .Имам я под ръка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|