| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 17:59 Заглавие: TV SANG шаси 14.1 -захранване |
|
|
| Колеги телевизорът е ударен от гръм.Моделът е NR21B4TG2-TXS.Бeше дефектирала 44608Р40. Доколкото успях да видя е Р40 ,тъй-като беше сцепена.Още бяха дефектирали :транзисторът 2SK2545,резисторите R639-15ома,R605-3.9к ,R606 -0.47,R607-1ом,TL431,оптрона,Т603 и Т607.Захранването не тръгва ,чуват се само леки пулсаций.опитах да разкача захранването и да го пусна с лампа ,но ефекта е същия На изхода вместо 120 волта имам само 5.На 8 крак на интегралата имам 120 волта ,на 6-ти 9.1 волта ,на 5-ти 0.4волта.Опитах и замених интегралата и транзистора с други ,но също няма промяна.Тиристорът и ценера на12 както и Т604 и Т605 във вторината част въпреки че са зрави също съм ги сменял за проба.Друго за сега не успявам да открия.Ще бъда благодарен за някаква помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 18:10 Заглавие: |
|
|
Провери 3,3 в. шина да не е укъсилала .Другите вторични разкачал ли си ги ? След гръм ядове бол  _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 18:13 Заглавие: |
|
|
| Провери R606 -0.47 със какъв си го заменил.Да нее жично. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 18:28 Заглавие: |
|
|
| Шините на 28 и 15 волта съм ги разкачил , а тази на 3,3 съм махнал направо LM317.Съпротивлението 0.47 не е жично. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 19:18 Заглавие: |
|
|
Имаш три вторични напрежения.Закачи едно Електронско захранване да си сигурен че назад всичко работи.Тогава си бий главата с подкарване на неговото _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bachev Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 159 Местожителство: плевен
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 19:28 Заглавие: |
|
|
| Сривът на захранването се дължеше на С624 68nF във вторичната част.При измерване показваше 1,8mF.Благодаря на отзовалите се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|