| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 15:56 Заглавие: NEO TV14ES11 Занижени напреж. във вторичната на имп. захр. |
|
|
TV-то е гръмотевично.След подмяна на трите транзистора
напреженията във вторичната верига на имп. захранване
са занижени В+ е 67-68V,останалите също са занижени с
по-около 30%.След стартиране вдига дори и високо напр.
и се появява подобие на растър със силно намален хор. и
верт. размер и обратен ход.
Сменен видео проц.LA76810 за проба без ефект.
Процесорът е LC863532C.Шасито предполагам е KD-052.
Проверени със смяна оптрон,транзисторите преди и след него,
елементите в първичната също.
Помагайте с опит и идей. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 16:05 Заглавие: Re: NEO TV14ES11 Занижени напреж. във вторичната на имп. зах |
|
|
Импулсните диоди в захранването-със смяна, 100м/160 волта във вторичната! _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 16:07 Заглавие: |
|
|
| 100Mf-160V сменяван без ефект |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 20:57 Заглавие: Re: NEO TV14ES11 Занижени напреж. във вторичната на имп. зах |
|
|
| todoran написа: | TV-то е гръмотевично.След подмяна на трите транзистора
напреженията във вторичната верига на имп. захранване
са занижени В+ е 67-68V,останалите също са занижени с
по-около 30%.След стартиране вдига дори и високо напр.
и се появява подобие на растър със силно намален хор. и
верт. размер и обратен ход.
Сменен видео проц.LA76810 за проба без ефект.
Процесорът е LC863532C.Шасито предполагам е KD-052.
Проверени със смяна оптрон,транзисторите преди и след него,
елементите в първичната също.
Помагайте с опит и идей. |
Нещо си пропуснал да смениш. Меренето на елементите не винаги е достатъчно, за да си сигурен, че са изправни. Търси полупроводников елемент (диод) с нарушени параметри. Проблема е 100% в захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 22:17 Заглавие: |
|
|
Пропуснал съм да установя,че R517-1Koм е завишил
стойността си.След замяната му всичко е ОК.
Благодаря на отзовалите се в тази почивна вечер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|