| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Joronr Нов потребител

Регистриран на: 13 Окт 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 16:08 Заглавие: Трябва ми 1 схема |
|
|
Трябва ми 1 схема--по точно 1 LED displei -седем сигментен да брои от 1до 0 . Времетраенето между цифрите да е 1 секунда!!!Благодаря предварително!!! http://www.kouhi.com/02a.htm - Искам нещо като това от линка.
Последната промяна е направена от Joronr на Съб Окт 13, 2007 18:18; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 16:41 Заглавие: |
|
|
Из архивите имах нещо,което ще сърши работа, ама къде е.... Значи само да дам идея, пък по-вещите да помислят за схема.За да брои брез една секунда правиш някакво просто генераторче на 1 хз (примерно с 555), после с две ТТЛ-ки 7474 се прави брояч до 16, който се управлява от генератора.Като дойде реда на 10-то число, взима се сигнал и през една И-НЕ логика се нулира.Аа да, трябва и дешифратор.Та нещо такова може би...знам ли  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 11:14 Заглавие: |
|
|
| Ето ти сламка и друг вариант. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 16:34 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Трябва ми 1 схема--по точно 1 LED displei -седем сигментен да брои от 1до 0 . Времетраенето между цифрите да е 1 секунда! |
Вземи си един цифров часовник ,който показва и секундите и закрий останалите разряди ,остави само секундите и получаваш точно това. Освен ако не трябва да спре при достигане на 0. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joronr Нов потребител

Регистриран на: 13 Окт 2007 Мнения: 2
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 18:30 Заглавие: |
|
|
| ПРИЯТЕЛИ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ ОТ СЪСТАВЯНЕ НА СХЕМИ-АКО МОЖЕТЕ ПОМОГНЕТЕ.тАЗИ СХЕМА МИ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ 1 ТАБЛО НА КОЕТО ТОЭИ ДИСПЛЕИ ТРЯБВА ДА СМЕНЯ ЦИФРИТЕ НЕПРЕКЪСНАТО-ИСКАМ ДА ИМИТИРА ЧЕ ВЪРВИ АСАНСИОР |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 18:41 Заглавие: |
|
|
| В такъв случай при всичкото добро желание да ти се помогне, няма да стане.Трабва да си намериш някой да ти помага. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|