Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

въпрос за rover

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sz00
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Май 2007
Мнения: 45

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 22:31    Заглавие: въпрос за rover Отговорете с цитат

здравейте... имам едно въпросче и се надявам някой да ми отговори... става дума за rover 600 1999 - колета е дизел но как мога да разбера дали има турбо или не... благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2006
Мнения: 532
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 0:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Някъде там където е написан модела на колата пише ли нещо от рода на TDI , HDI , ....... или някакви такива други букви. Повярвай ми и баба Ванга да си няма да може някой от форума да познае модела по това което си казал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 1:22    Заглавие: Отговорете с цитат

да модела е SLDi обема на двигателя е 2000 куб.см., но никъде не пиши TD или нещо такова..., знаете ли този модел има турбина или не Rover 6000 SLDi 2000cc 1999?
Върнете се в началото
veskobx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2005
Мнения: 332
Местожителство: Usa

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 7:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Дават го че има само един дизел 2000 и е турбо, но ако кажеш и номера на мотора от талона, ше е по-лесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Гост






МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 12:03    Заглавие: Отговорете с цитат

ок нз номера ...., но благодаря за отговорите Wink
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 15:59    Заглавие: Отговорете с цитат

E стига де, толкова ли е сложно, като дадеш повече газ почва ли да свисти ? Освен това погледни при двигателя няма ли турбинка трябва прилича на черупката на охльов. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Борис Иванов
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 31
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

При оглед на двигателя ще забележиш, че от едната страна са смукателните тръбопроводи. Те са по-светли предимно отлети от алуминиева сплав. От противоположната страна на блока се намира изпускателния колектор. Той е от по-тъмен метал /обикновено отливка от чугун/. Точно на него е монтирана турбината, която както казва колегата преди мен, прилича на черупка от охлюв. Той също се състои от две турбини - чугунен корпус за изгорелите газове и корпус от алуминиева сплав за турбината, която нагнетява свежия въздух в смукателния колектор. Ако на двигателя има монтиран турбо компресор, то след 1500 - 2000 оборота двигателя става по-пъргав. Не е задължително непременно да се чува свистене. Има още доста неща,но да приключвам за да не стана досаден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals