| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ipenew Нов потребител

Регистриран на: 07 Сеп 2006 Мнения: 31 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 11, 2007 22:53 Заглавие: Samsung ck-5339tv(SCT11D)-хоризонтални черти |
|
|
Здравейте,след смяна на ТХО на светъл фон се забелязват дребни хоризонтални черти по целият екран.С осцилоскоп забелязвам затихващи хармоници на изводите на ТХОто,на колектора на драйверният транзистор нормални правоъгълни импулси,на базата на крайният фронтовете са нормално стръмни,но има 2 големи отскока във средата на отрицателната половина на периода на запускащият импулс.Затихващите трептения са около 7-8% от импулса на обр.ход.Напрежението на видеоусилвателите е 160в при нормално захранващо напрежение-125в и продължителност на импулса на обр.ход-12ms.Проверени са хор.бобини,C посл.на бобините,C обр.ход,C филтриращ захранването на драйверното стъпало,Драйверният трансформатор,фитрираращите кондензатори на захранването.
Крайният транзистор не загрява.Сменени са електролитите към видеопроцесора и зад.генератор за ХО,както и филтриращите към видеопроцесора M52777,кондензаторите за ограничаване тока на лъча. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 11, 2007 23:17 Заглавие: |
|
|
Обратен ход? А картина има ли? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Нед Ное 11, 2007 23:24 Заглавие: |
|
|
А след всичките тия проверки врътна ли потенциометъра на ТХО,защото ако си не остава нищо друго освен кинескоп!/или дефектно ТХО/ _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 0:31 Заглавие: |
|
|
| tehnica написа: | | А след всичките тия проверки врътна ли потенциометъра на ТХО,защото ако си не остава нищо друго освен кинескоп!/или дефектно ТХО/ |
Да, така е! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 0:45 Заглавие: |
|
|
| Ipenew написа: | | .....Напрежението на видеоусилвателите е 160в ...... | Не е ли малко, C412 22мF/250V провери ли го? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ipenew Нов потребител

Регистриран на: 07 Сеп 2006 Мнения: 31 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 18:47 Заглавие: |
|
|
Хоризонталните черти не са видимия обратен ход на лъча,а по-скоро като мрежа върху картината.Подобни са на брум ,но много нагъсто.
И в режим AV ги има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 19:07 Заглавие: |
|
|
Проверете дали няма незапоен извод на ТХО -то към маса(или прекъсната такава).Понякога забравяме да запоим най- долния извод на каскадата от ТХО-то(ABL),понеже се намира настрани от дъгата с изводи. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 19:24 Заглавие: |
|
|
Много стран дефект ама е можно и това.Замени тази две части
http://images20.snimka.bg/004481073.jpg _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 19:48 Заглавие: |
|
|
Би ли могъл да дадеш снимка на ефекта?
Новото ТХО да не искри? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 12, 2007 20:52 Заглавие: |
|
|
| Изключи катодите RGB на кинескопа и увеличи G2. Така ще разбереш дали чертите са от видеосигнала или от развивките. Не разбрах тези 160 волта къде ги мериш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|