| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ico747 Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2005 Мнения: 10
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 13:30 Заглавие: |
|
|
| Каквиса ти напреженията на захранването.Дай повече инфо какво си мерил, какво си сменял. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 14:17 Заглавие: |
|
|
На първо време виж захранването аджеба тръгва ли?
Да няма нещо да го товари по вторичните вериги?
Транзистора на редовата здрав ли е?
Някой цъкнал фуз или бушон по вторичните вериги на импулсното-въобще все такива елементарни неща. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ico747 Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2005 Мнения: 10
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 17:23 Заглавие: |
|
|
| Извадих платката G (захранване) и подадах 220в. Има STB 5в. От схемата виждам, че има два сигнала PROTECT и ST CONT които се изработват от други платки. Мога ли да ги симулирам за да мога да измеря останалите напрежение от плтка G? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ico747 Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2005 Мнения: 10
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 13:21 Заглавие: |
|
|
Извинете ме за глупавия въпрос на начинаещ....
Извадих захранването и подадох 220в. Направих мостче между +5в и ST CONT (12 на CN0702) и натоварих +135в с крушка 60W. Измереното напрежение на крушката е 76в. Нормално ли е това? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 10:14 Заглавие: |
|
|
| Не е нормално.Смени кондензаторите в пьрвичната част на захранването като начало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ico747 Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2005 Мнения: 10
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 14:22 Заглавие: |
|
|
| digital написа: | | Не е нормално.Смени кондензаторите в пьрвичната част на захранването като начало. |
Намерих проблема - по неизвестни причини няколко шини бяха прекъснати. Благодаря на всички които ми помогнаха със съвети! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|