| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ipenew Нов потребител

Регистриран на: 07 Сеп 2006 Мнения: 31 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 15, 2007 23:39 Заглавие: |
|
|
| Колеги,благодаря за помощта.Забравих да споделя ,че на въпросния Самсунг преди 2 години му сложих захр.блок telesan smps04,като монтирах мощният транзистор на допълнителен радиатор,понеже работеше в тежък режим.Подадох му захранване от руски МП-3 и хоризонталните смущения изчезнаха.Явно блокчето е било с некачествени елементи,защото му смених електролитите и кондензатора в RC веригата,проверих транзисторите и резисторите и смущенията останаха.Съмненията са ми в имп.трансформатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 1:33 Заглавие: |
|
|
Може да излезе и от резистор, който уж е здрав. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 12:07 Заглавие: |
|
|
Едва ли е трафа.
Зависи кво е блокчето което ползваш.
Пусни още една жица за масата или ако захранването е на жици-жиците са прекалено дълги. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Ное 16, 2007 19:55 Заглавие: |
|
|
| Ipenew написа: | | ...Забравих да споделя ,че на въпросния Самсунг преди 2 години му сложих захр.блок telesan smps04... |
С това трябваше да започнеш. Смущенията със сигурност са от неоригиналния (турски) захранващ блок. Възстанови оригиналното захранване и проблема е изчезне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Съб Ное 17, 2007 1:08 Заглавие: |
|
|
Как да го въстанови оригиналното захранване когато импулсното трафче вече от две години е някаде в боклука .
Замени диодата и елкото със стойност 1000мф/16в на телесан блокът за 16-те волти  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Ное 17, 2007 9:50 Заглавие: |
|
|
| Ipenew написа: | | преди 2 години му сложих захр.блок telesan smps04,като монтирах мощният транзистор на допълнителен радиатор,понеже работеше в тежък режим. |
Не стана ясно това къдрене на картината имало ли е го преди втория ремонт или сега го забелязахте.
Да допуснем ,че TV-то е работило без забележки след първия ремонт.Вероятната причина да дефектира ТХО-то е: неприятно ми е да го пиша но е точно това захранване.С течение на времето, то променя изходните си напрежения които бавно но сигурно нарастват.Това е първопричината за гибелта на ТХО-то.
Сега за импулсното захранване .Ако сте сигурен , че не сте сменяли резистор в емитера на мощния транзистор и не сте го заменили с жичен вместо химичен,сменете импулсните диоди във вторичната верига на импулсното,най-вече този на 115в.Спазете и препоръките на Bojilov. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ipenew Нов потребител

Регистриран на: 07 Сеп 2006 Мнения: 31 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 21:56 Заглавие: |
|
|
Нямах представа за некачествените турски захранвания.Попаднах на статия ,че не си заслужава ремонта на това импулсно захранване,и тогава попаднах на този блок.Монтирах на крайния транзистор допълнителен радиатор.След първия ремонт смущения нямаше ,захр.напрежения бяха нормални в работен и деж.режим.
След смяната на ел.кондензатори на този блок изх.напрежения са нормални,само резисторът в RC веригата към колектора на мощния транзистор прегява-R33ома/2вата.Понеже имп.траф липсва, потърсих
други имп.захранвания.Блок с TDA 4605 не можах да намеря,
а пак някакви подобни ментета,за които получих уверение че са качествени.Понеже не разполагах с време, монтирах едно подобно,
като го тествах продължително-крайният транзистор не загрява на
собственият радиатор и смущения няма.Повече такива блокчета няма
да купувам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 22:19 Заглавие: |
|
|
| Ipenew написа: | .....Блок с TDA 4605 не можах да намеря,
. |
И да беше намерил без оригиналния импулсен трансформатор няма как да стане. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 22:38 Заглавие: |
|
|
| Смени масата на вторичните |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Ное 22, 2007 14:36 Заглавие: |
|
|
| Ipenew написа: | След смяната на ел.кондензатори на този блок изх.напрежения са нормални,само резисторът в RC веригата към колектора на мощния транзистор прегява-R33ома/2вата.
|
Сменете кондензатора и резистора в тази RC верига.Резистора не трябва да прегрява. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|